Polskie Radio
Section05
Adam Malecki

Żużlowe Grand Prix – Zmarzlik najlepszy w Gorican, Janowski drugi

Bartosz Zmarzlik wygrał żużlową Grand Prix Chorwacji w Gorican, pierwszą eliminację indywidualnych mistrzostw świata. Drugie miejsce zajął Maciej Janowski, a trzeci był Duńczyk Mikkel Michelsen. – Zmarzlik to przede wszystkim spokój, doświadczenie i klasa, jak u każdego mistrza świata i u każdego medalisty. Stawianie go w gronie faworytów nie jest niczym nowym, a on radzi sobie z tą presją – skomentował wygraną sportowca ekspert żużlowy Rafał Lewicki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Trzecia Strona Medalu Dariusz Urbanowicz żużel Bartosz Zmarzlik Paweł Przedpełski Chorwacja Adam Malecki Patryk Dudek

Iga Świątek triumfuje w Stuttgarcie. Łatwe zwycięstwo?

– Dla mnie najbardziej wartościowe było zwycięstwo w półfinale z Ludmiłą Samsonową, bo nie jest sztuką wygrać mecz tenisowy, jak wszystko ci pasuje. Iga grała, jak na standardy, do których nas przyzwyczaiła, źle. Miała problemy, psuła – ocenia tenisowy ekspert Lech Sidor, mówiąc o rywalizacji, która poprzedziła sukces w finale WTA Stuttgart. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Adam Malecki Krzysztof Łoniewski Tenis Iga Świątek Trzecia Strona Medalu

TYLKO U NAS Michniewicz odkrył karty: w grę wchodzi Grosicki i Dąbrowski

Przed Czesławem Michniewiczem życiowe wyzwanie. Już 29 marca, debiutując jako selekcjoner reprezentacji Polski, zagra mecz decydujący o awansie do mistrzostw świata. W poniedziałek selekcjoner poda nazwiska piłkarzy, których powoła z Ekstraklasy. - W grę wchodzi Grosicki, Salamon, Dąbrowski - wymieniał trener w rozmowie z radiową Trójką.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Czesław Michniewicz reprezentacja Polski Katar 2022 TYLKO U NAS Adam Malecki

TYLKO U NAS Duet napastników na baraż? "Musimy optymalizować skład"

Przed Czesławem Michniewiczem życiowe wyzwanie. Już 29 marca, debiutując jako selekcjoner reprezentacji Polski, zagra mecz decydujący o awansie do mistrzostw świata. Bardzo możliwe, że Polska rozpocznie to spotkanie taktyką z dwójką napastników. - Myślimy o takim ustawieniu - powiedział Michniewicz w programie "Trzecia strona medalu" w Trójce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Czesław Michniewicz reprezentacja Polski Katar 2022 TYLKO U NAS Adam Malecki Trójka Trzecia Strona Medalu

Szewczenko dziękuje Polakom. "Robicie naprawdę dużo"

Opowiadając o swojej trosce o najbliższych i obawie o losy kraju, zdobywca Złotej Piłki z 2004 nie krył wzruszenia postawą Polaków. – Chciałem podziękować całemu narodowi polskiemu. Udowodniliście, że jesteście blisko, że jesteście prawdziwymi sąsiadami. Polacy otworzyli swoje serca, otworzyli granice, otworzyli swój kraj dla uchodźców z Ukrainy. Robicie naprawdę bardzo dużo i bardzo chciałem za to podziękować – podkreślał Andrij Szewczenko. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Dariusz Urbanowicz Bieg Piastów wojna na Ukrainie Trójka Ukraina Trzecia Strona Medalu Adam Malecki

Pływanie ciałem i umysłem. Otylia Jędrzejczak gościem Trójki

– To śmieszne, ale wchodziłam do basenu i mówiłam "Cześć, nazywam się Otylia! Będziemy razem startować. Spraw, by ściany były miękkie". Traktowałam basen jak kolegę i to być może działało na moje podejście – mówiła "Sportowej Trójce pod Księżycem" Otylia Jędrzejczak. Mistrzyni olimpijska w pływaniu zdradziła nam, co motywowało ją do wygranych i co mają wspólnego sportowcy z… aktorami.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Krzysztof Łoniewski Trójka Otylia Jędrzejczak Adam Malecki

Sport – recepta na lepsze życie

Doktor Urszula Zdanowicz jest ortopedą, znanym specjalistą, i wielokrotnie pojawiała się w trójkowej audycji "Biegam, bo lubię". Przez wiele lat uprawiała też wspaniałą, choć niszową dyscyplinę: pływanie synchroniczne. W "Sportowej Trójce pod Księżycem" opowiadała o swoich treningach, ale także o tym, jaki wpływ ma sport na rozwój dzieci, o roli trenera i przyszłości medycyny.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA SPORT pływanie synchroniczne Krzysztof Łoniewski Adam Malecki Trójka

Wyżej już się nie da. Rozmowa z Janem Błachowiczem

– Rano budzę się, widzę ten pas i jestem świadomy tego, że jestem mistrzem świata – powiedział w Trójce zawodnik MMA wagi półciężkiej, grappler, zawodnik boksu tajskiego Jan Błachowicz, który 27 września 2020 roku, po zwycięskiej walce z Amerykaninem Dominickiem Reyesem został mistrzem UFC w wadze półciężkiej.
Zobacz więcej na temat:  Trójka SPORT Tomasz Gorazdowski Adam Malecki STYL ŻYCIA Jan Błachowicz MMA