Polskie Radio
Section05
Paryż 2024

TYLKO U NAS Iga Świątek i Hubert Hurkacz w mikście. "Dobrze dogadujemy się na korcie i poza nim"

Iga Świątek i Hubert Hurkacz wkrótce wrócą do gry podczas pokazowego turnieju w Abu Zabi. W rozmowie z Cezarym Gurjewem z radiowej Jedynki liderka ucięła jednak spekulacje na temat wspólnej gry podczas Australian Open. - Po sezonie 2021 uznaliśmy, że najlepszą opcją będzie odpuszczenie debla i miksta, żebym mogła całą siłę przeznaczyć na singla - przyznała.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Tenis WTA Iga Świątek igrzyska Paryż 2024

Iga Świątek o sportowych marzeniach i "Choinkach Jedynki". Ekskluzywny wywiad w Programie 1

Iga Świątek spełnia marzenia podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota Nadziei". Liderka światowego rankingu przekazała wyjątkowy podarunek na licytację w ramach Akcji "Choinki Jedynki 2023". W rozmowie z Cezarym Gurjewem, dziennikarzem Programu 1 Polskiego Radia, zdradza również, co jest jej sportowym marzeniem w 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  WTA Iga Świątek igrzyska Paryż 2024 Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Cezary Gurjew Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski

Absurdalna końcówka LN piłkarek. Brytyjki poza igrzyskami

W ostatniej kolejce zmagań grupowych dywizji A Ligi Narodów piłkarek doszło do kuriozalnej sytuacji. Angielki wygrały na wyjeździe ze Szkotkami aż 6:0. Co ciekawe, ten wynik wydawał się być... korzystny dla obu drużyn w kontekście walki o igrzyska olimpijskie w Paryżu. Choć rezultat wyglądał na ustawkę między brytyjskimi zespołami, okazał się nie mieć zdarzenia, gdyż Holandia wygrała z Belgią aż 4:0.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Paryż 2024

TYLKO U NAS Nowicki rozpoczął treningi. Mistrz olimpijski ma jeden cel

Wojciech Nowicki w przyszłym roku na igrzyskach w Paryżu będzie bronił tytułu w rzucie młotem. Mistrz olimpijski z Tokio nie narzuca sobie jednak dodatkowej presji z tego powodu. - Nie jadę tam niczego bronić, po prostu chciałbym dobrze się zaprezentować - powiedział białostoczanin w rozmowie z Rafałem Bałą z Radiowej Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka Wojciech Nowicki Rzut młotem Paryż 2024

Ostatnia prosta w przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich we Francji. Czym nas zaskoczą organizatorzy?

Igrzyska Olimpijskie we Francji pod znakiem wielu nowości – wiemy o nich coraz więcej, a szczegóły dotyczące tej największej sportowej imprezy roku pojawiają się niemal codziennie. Zaskoczy już sama ceremonia otwarcia, która nie odbędzie się na stadionie jak wszystkie dotychczasowe, ale po raz pierwszy w historii na ulicach Paryża. To jednak nie koniec. We Francji trwa produkcja pochodni olimpijskich. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka igrzyska olimpijskie Paryż 2024 Piotr Firan Radosław Nałęcz Stefan Foltzer

Jeden Polak na igrzyskach. Złe wieści dla fanów kolarstwa

Wygląda na to, że polscy kibice nie będą mogli liczyć na medal naszego kolarza w wyścigu ze startu wspólnego na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Wiadomo już, że nasz kraj będzie mógł wystawić tylko jednego zawodnika w rywalizacji w Paryżu, co bardzo mocno utrudni rywalizację o najwyższe cele.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Paryż 2024 igrzyska olimpijskie Michał Kwiatkowski Rafał Majka