Polskie Radio
Section05
Patryk Jaki

ABW w domu Ziobry. Zatrzymano też "egzorcystę od salcesonu"

- W sprawie Funduszu Sprawiedliwości zatrzymano cztery osoby: trzech urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości związanych z funduszem oraz jedną osobę, która jest beneficjentem funduszu - poinformował rzecznik Prokuratury Krajowej prok. Przemysław Nowak. Jak informuje Radio ZET, wśród zatrzymanych jest Michał O., niegdyś egzorcysta, który zasłynął sprawą wypędzania "demonów wegetarianizmu".
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro Solidarna Polska prokuratura polityka POLSKA

"Czarny dzień dla europejskiej demokracji", "akcja łamania kręgosłupów". Europosłowie PiS komentują decyzję PE

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości na konferencji w Strasburgu skrytykowali przyjęte przez PE sprawozdanie ws. zmiany unijnych traktatów. - Niewielką ilością głosów, ale jednak został uruchomiony proces zagrażający suwerenności Polski i innych państw członkowskich, skazując je na łaskę i niełaskę europejskiej oligarchii, czyli niedemokratycznych instytucji europejskich oraz dużych, silnych państw, przede wszystkim Francji i Niemiec - powiedział Ryszard Legutko. Wtórowali mu inni eurodeputowani PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Europarlament Ryszard Legutko Beata Kempa Jacek Saryusz-Wolski Anna Zalewska Beata Szydło Strasburg Bruksela

PR24 Zmiana traktatów UE. Patryk Jaki: proponuje się nam komunizm w nowym opakowaniu

- W nowym traktacie zobaczymy wszystko to, co było u Marksa i Engelsa w czasach komunistycznych, ale będzie to ubrane w nowe opakowanie. Przeciwnikami dla tworzących nowy kształt Unii są: rodzina, państwa narodowe i chrześcijaństwo. Tak było też w komunizmie - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł Patryk Jaki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

FELIETON Lajkozbrodnia, niewygodne dane ekonomiczne i pogrzeb Stalina. Felieton Miłosza Manasterskiego

Imigranci ubogacają Unię Europejską, imigranci zwiększa dobrobyt i bezpieczeństwo, migranci są rozwiązaniem problemów demograficznych. I nikomu nie wolno wygłaszać tez temu przeczących (nawet popartych twardymi faktami), bo grożą za to trzy lata więzienia - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Bruksela miłosz manasterski Beata Kempa Beata Mazurek Tomasz Poręba Europarlament

Gaweł stawi się w polskim sądzie? Adwokat europosłów PiS odpowiada aktywiście: do zobaczenia w Warszawie

W czwartek Parlament Europejski uchylił immunitety czworgu deputowanym Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Beatę Kempę, Beatę Mazurek, Tomasza Porębę i Patryka Jakiego. Sprawa ma związek ze spotem PiS ostrzegającym przed polityką migracyjną PO, który czwórka europosłów polubiła w mediach społecznościowych. O nawoływanie do nienawiści oskarżył ich Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Mieszka on obecnie w Norwegii, gdzie otrzymał azyl polityczny. Kilka lat temu został skazany przez polski sąd za oszustwa gospodarcze. Lewicowy aktywista jest również poszukiwany przez policję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski Europarlament Beata Kempa Beata Mazurek Tomasz Poręba Prawo i Sprawiedliwość immunitet sądownictwo polityka

PE uchylił immunitet europosłom PiS. "To sprawa o charakterze politycznym"

Parlament Europejski uchylił immunitety czworgu deputowanym Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Beatę Kempę, Beatę Mazurek, Patryka Jakiego i Tomasza Porębę. Europosłowie na sesji plenarnej w Brukseli poparli tym samym stanowisko Komisji Prawnej PE. Gość audycji "Więcej świata" przekonuje, że mamy do czynienia ze sprawą o charakterze politycznym. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Parlament Europejski Beata Mazurek Tomasz Poręba Beata Kempa cenzura

"Pokaz praworządności, ręce nie mają gdzie opadać". Fala oburzenia po uchyleniu immunitetu polskim europosłom

"Demonstracja arogancji, szyderstwa z prawa i wolności; uchylenie zdrowego rozsądku; ręce nie mają gdzie opadać" - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w przestrzeni publicznej po uchyleniu immunitetu czworgu europosłom Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Europarlament Beata Kempa Beata Mazurek internet media społecznościowe

PE uchylił immunitet europosłom PiS. Oskarżył ich skazany w Polsce przestępca

Podczas głosowania europeputowani zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za wnioskami Komisji Prawnej Parlamentu Europejskiego i zdecydowali o uchyleniu immunitetów Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Patrykowi Jakiemu i Tomaszowi Porębie. Podstawą było oskarżenie czworga polityków o nawoływanie do nienawiści przez skazanego prawomocnym wyrokiem w Polsce za malwersacje finansowe i poszukiwanego przez policję lewicowego aktywistę Rafała Gawła.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT polityka Europa Unia Europejska Parlament Europejski immunitet Beata Kempa Beata Mazurek Tomasz Poręba Beata Płomecka