Polskie Radio
Section05
Patryk Jaki

Miller straszy wyrzuceniem Polski z Schengen. Jaki: kiedyś pisali do Moskwy, a teraz do UE

Leszek Miller, który niedawno wraz z Markiem Belką i Włodzimierzem Cimoszewiczem, skierował list do szefowej Komisji Europejskiej w sprawie rzekomej afery wizowej, teraz starszy Polaków wyrzuceniem Polski ze strefy Schengen. Na słowa byłego premiera odpowiedział europoseł PiS Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki Leszek Miller Komisja Europejska Unia Europejska Strefa Schengen wizy wiza

PR24 Patryk Jaki: ingerencja w proces wyborczy w Polsce ma miejsce od dawna

- Polacy mają w porównaniu z Niemcami dużo dłuższą historię demokracji czy partycypacji obywatelskiej. Ingerencja w proces wyborczy w Polsce ma miejsce od dawna, musimy mieć wszyscy świadomość tego, że UE ze względu głównie na Niemcy i Francję pracuje nad zmianą traktatów, to się obecnie dzieje, są głosowane poprawki, które mają odebrać uprawnienia suwerennym państwom narodowym, w tym Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Jaki (Solidarna Polska).
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska polityka POLSKA wybory parlamentarne wybory 2023 Dorota Kania Platforma Obywatelska Patryk Jaki Solidarna Polska

Jaki: PO sprzedała tysiąc państwowych spółek, uzyskując kwotę mniejszą, niż za naszych rządów zarobił sam Orlen

- To Niemcy chcą wyprzedawać polski majątek, by Polska była słaba; my chcemy silnej Polski, która liczy się na świecie. To kwestia bezpieczeństwa - powiedział w Trójce Patryk Jaki (Suwerenna Polska). Jak dodał, Niemcy liczą na to, że opozycja będzie realizować tego rodzaju politykę i rezygnować z działań niekorzystnych dla interesów Berlina, a Donald Tusk będzie ich "słupem", osadzonym w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio Patryk Jaki polityka POLSKA Maksymilian Maszenda Niemcy Donald Tusk

Stanowisko Europarlamentu ws. odbudowy zasobów przyrodniczych. Jaki: Trzecia Droga ponosi za to pełną odpowiedzialność

Parlament Europejski przyjął stanowisko do negocjacji z unijnymi krajami w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych. Nie udało się deputowanym, w tym polskim, doprowadzić do odrzucenia propozycji Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska ekologia Europarlament rolnictwo ŚWIAT Europa Parlament Europejski rolnicy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Patryk Jaki Władysław Kosiniak-Kamysz

"Bezczelny kłamca". Politycy odpowiadają na słowa Tuska nt. polityki migracyjnej

- Bezczelny kłamca. PO w PE głosowała za projektem, w którym KE co roku ustali liczbę imigrantów do przymusowej relokacji - oświadczył europoseł PiS Patryk Jaki w reakcji na wypowiedź szefa PO Donalda Tuska nt. polityki migracyjnej. Zareagował również europoseł i szef sztabu PiS Joachim Brudziński. "Po tym, co widzimy na ulicach Paryża, kwestią czasu było kiedy Tusk dostanie zgodę Webera na zmianę retoryki wobec nielegalnej imigracji" - napisał na Twitterze Brudziński. Swoje stanowisko w mediach społecznościowych przedstawił też wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patryk Jaki polityka Donald Tusk Prawo i Sprawiedliwość imigranci w Europie

Jaki reaguje na słowa Scholza. "Podzielą się migrantami, z którymi nie dają sobie rady?"

- Każdy powinien zadać sobie pytanie, co oznaczają słowa kanclerza Olafa Scholza ws. migrantów. Czy właściwa jest interpretacja, że Niemcy podzielą się z Polską tymi migrantami, z którymi nie dają sobie rady, a sami wezmą lekarzy i inżynierów? - pytał europoseł Patryk Jaki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość polityka Patryk Jaki imigranci w Europie Olaf Scholz

Przymusowa relokacja imigrantów. Europoseł Jaki: kłamiecie w tej sprawie od rana do wieczora

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata o przygotowaniach do posiedzenia Rady Europejskiej w dniach 29–30 czerwca 2023 r. Występujący w imieniu frakcji EKR eurodeputowany PiS Patryk Jaki odniósł się do ostatnich działań zmierzających do zawarcia tzw. paktu o migracji, który wprowadza de facto przymusową relokację migrantów. - Dlaczego chcecie wciskać migrantów tym, którzy ich nie chcą? - pytał.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Patryk Jaki imigracja Unia Europejska Europa

Próba odebrania europosłom PiS immunitetów. Poręba: parlament autoryzuje kryminalistę

W poniedziałek PE ma zająć się wnioskiem sądu o odebranie immunitetu eurodeputowanym PiS: Tomaszowi Porębie, Beacie Mazurek, Patrykowi Jakiemu oraz Beacie Kempie. To skutek aktu oskarżenia, jaki złożył aktywista Rafał Gaweł - założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Europoseł Tomasz Poręba skomentował, że PE autoryzuje tym samym kryminalistę. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Parlament Europejski Unia Europejska Tomasz Poręba Beata Mazurek Beata Kempa Patryk Jaki

Konferencja "Zderzenie kulturowe w UE". Patryk Jaki: warto, byśmy porozmawiali o swojej tożsamości

- Bardzo istotne jest to, abyśmy rozumieli, czy jest rzeczywiście różnica pomiędzy polskością, niemieckością, rosyjskością. Czy to ma jakieś znaczenie, czy to nie ma znaczenia - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Patryk Jaki, zapraszając na konferencję "Zderzenie kulturowe w UE".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński Patryk Jaki POLSKA polityka konferencja KULTURA Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej

Jaki: "praworządność" to dla UE tylko pretekst i narzędzie, by uderzyć w Polskę

Zdaniem europosła PiS Patryka Jakiego kraje UE "już od dawna" przewidziały Polsce "rolę państwa podporządkowanego" i dlatego chcą położyć tamę polskim aspiracjom w ramach Wspólnoty. - Praworządność to tylko narzędzie i pretekst, żeby w nas uderzyć - przekonywał podczas konferencji eksperckiej pt. "Prawne mechanizmy powoływania sędziów w państwach członkowskich Unii Europejskiej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela Unia Europejska Patryk Jaki Jacek Saryusz-Wolski sądownictwo Komisja Europejska