Polskie Radio
Section05
Konfederacja

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem, PSL poniżej progu. Jest nowy sondaż

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, 39 proc. badanych deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę, 26 proc. na Koalicję Obywatelską, 11 proc. na Polskę 2050 i po 9 proc. na Konfederację oraz Lewicę - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż PiS koalicja obywatelska lewica PSL Konfederacja Polska 2050

Lipiec miesiącem wielkich bitew. Jak starcia militarne wpłynęły na losy świata?

Dlaczego lipiec to miesiąc obfitujący w znaczące bitwy w dziejach świata, w różnych okresach historycznych? Listę słynnych starć militarnych otwiera zdobycie Jerozolimy przez krzyżowców 15 lipca 1099 roku, czyli zwieńczenie pierwszej krucjaty i początek ruchu krucjatowego. 
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak historia Europy bitwa pod grunwaldem Jerozolima Grunwald Konfederacja I wojna światowa Marna historia Polski

SONDAŻ Zjednoczona Prawica liderem, Konfederacja i PSL-Koalicja Polska poza Sejmem. Jest nowy sondaż

Z najnowszych badań sondażowych wynika, że w czerwcu 29 proc. osób deklarujących gotowość udziału w wyborach oddałoby swój głos na PiS. Z kolei KO uzyskałaby 23 proc. poparcia. Na ugrupowanie Polska 2050 zagłosowałoby 10 proc., a Lewica otrzymałaby 8 proc. poparcia. Poniżej progu wyborczego znalazłyby się Konfederacja oraz PSL, które otrzymałyby po 4 proc. głosów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL Konfederacja Polska 2050 lewica zjednoczona prawica Sejm

SONDAŻ PiS na prowadzeniu z dużą przewagą nad KO. Jest nowy sondaż

CBOS opublikował najnowszy sondaż. Gdyby wybory odbyły się w czerwcu, PiS uzyskałoby poparcie 32 proc. To 4 punkty proc. mniej niż w maju. Spadek zanotowała też KO - poparcie na poziomie 17 proc. to 2 punkty mniej niż w ubiegłym miesiącu. Zwolenników zyskały za to Polska 2050 i Konfederacja. PSL i Lewica znalazłyby się poza Sejmem. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL Konfederacja Polska 2050 lewica zjednoczona prawica CBOS

SONDAŻ Zjednoczona Prawica liderem, Konfederacja poza Sejmem. Jest nowy sondaż wyborczy

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wygrałaby je Zjednoczona Prawica. Do Sejmu dostałaby się także Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica i PSL. Poza parlamentem znalazłaby się Konfederacja - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Kukiz'15 koalicja obywatelska Konfederacja Sejm sondaże

Ponad 40 proc. poparcie dla PiS i Kukiz'15 w najnowszym sondażu. Prof. Domański: bez zaskoczenia

- Wynik Zjednoczonej Prawicy i Kukiz’15 wynika przede wszystkim ze stosunku do Zjednoczonej Prawicy. Kukiz wniósł tam niewiele. Jest to wysokie poparcie, ale poczekałbym na kolejny sondaż - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  sondaże Sejm wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Konfederacja Kukiz'15 partie polityczne POLSKA polityka Polskie Radio 24

SONDAŻ Koalicja wyborcza PiS-Kukiz'15? Nowy sondaż daje jej ponad 40-proc. poparcie

Z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższych dniach, Prawo i Sprawiedliwość razem z Kukiz'15 mogłyby liczyć na 41,2 proc. poparcia. Z kolei na Koalicję Obywatelską głos oddałoby 27,5 proc. badanych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Kukiz'15 koalicja obywatelska Konfederacja Sejm

sondaż Zjednoczona Prawica z największym poparciem, Konfederacja poza Sejmem. Nowy sondaż

Zjednoczona Prawica może liczyć na głosy 35,1 procent wyborców, Koalicja Obywatelska na 25,3 proc., Lewica na 8,9 proc., Polska 2050 na 8,4 proc., PSL-Koalicja Polska na 6,3 proc., a Konfederacja na 4,1 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET, który przeprowadzono na przełomie maja i czerwca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Konfederacja

KORWiN opuści Konfederację? W tle wypowiedzi o Buczy i spory finansowe

Sejmowa komisja etyki ukarała Janusza Korwin-Mikkego za wypowiedzi dotyczące Buczy. Prorosyjskie poglądy części działaczy to kolejna sprawa, która ma duży wpływ na Konfederację. Wcześniej pojawiły się w partii m.in. spory o finanse. Liderzy formacji nie ukrywają już, że może dojść do rozpadu. Konfederację prawdopodobnie opuści KORWiN. Decyzja zapadnie w niedzielę. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Konfederacja KORWiN partie polityczne Janusz Korwin-Mikke Sejm