Polskie Radio
Section05
PiS

Przesunięcie terminu wyborów samorządowych. Premier przedstawił propozycje

Kilka miesięcy, pół roku lub nawet rok - takie terminy dotyczące przesunięcia wyborów samorządowych podaje premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, że ostatnie wyniki Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych były rekordowe i dlatego - jak ocenił - formacja rządząca nie ma się czego obawiać w kontekście tego głosowania.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory PiS polityka Mateusz Morawiecki

"Udźwigniemy je, a później wyegzekwujemy od UE". Jarosław Kaczyński o wydatkach na uchodźców

Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli przekonywał, że wydatki na uchodźców z Ukrainy są dość znaczne, ale Polska je udźwignie i część poniesionych kosztów wyegzekwuje od UE. - Przyjdzie czas, że dostaniemy to, co nam się należy - stwierdził prezes PiS. Ocenił też, że podobnie będzie kiedyś z reparacjami wojennymi od Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina GOSPODARKA uchodźcy społeczeństwo PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

Nisko oprocentowane kredyty mieszkaniowe dla młodych rodzin. Jarosław Kaczyński zdradził nowy pomysł PiS

- Nieustannie szukamy metod, by sprawy najbardziej zasadnicze rozwiązać - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Stalowej Woli. Szef partii przyznał, że "jest rozważany pomysł niskooprocentowanych kredytów mieszkaniowych dla młodych rodzin".
Zobacz więcej na temat:  kredyt mieszkaniowy POLSKA GOSPODARKA mieszkanie bank centralny kredyt hipoteczny stopy procentowe PKO BP stopy rynkowe bank banki Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość

Kryzys energetyczny. Jacek Sasin: nikt nie zachęca, by palić w piecach śmieciami

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział w niedzielę w Sokołach (woj. podlaskie), że "mamy bezprecedensowy kryzys energetyczny i sytuacja zmusza nas do podejmowania działań niestandardowych, ale nikt nie zachęca, by palić w piecach śmieciami".
Zobacz więcej na temat:  energetyka POLSKA Sejm dofinansowanie społeczeństwo węgiel zima Jacek Sasin Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość

Dodatek energetyczny. Prezes PiS: to przedsięwzięcia chroniące Polaków, mamy pieniądze na wszystkie założone cele

- Czynimy wszystko, by wspomóc indywidualnych i zbiorowych odbiorców energii - podkreślił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza. Prezes PiS podkreślił, że szerokie wsparcie w kryzysowej sytuacji jest możliwe dzięki dobremu zarządzaniu budżetem państwa. - Mamy pieniądze na wszystkie założone cele - wskazał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński węgiel

Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu: dzisiaj mamy moment sprawdzenia naszych relacji z Unią Europejską

- Dzisiaj mamy moment sprawdzenia naszych relacji z Unią Europejską. To jest spór, który dotyczy już nie tylko znacznej sumy pieniędzy, ale dotyczy suwerenności naszego kraju - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński regiony małopolskie Nowy Sącz Unia Europejska