Polskie Radio
Section05
Piotr Stelmach

Koncert "Męskie Granie 2019 – Dogrywka". Posłuchaj!

"Męskie Granie 2019" to jubileuszowa, dziesiąta już edycja tej imprezy. Podczas koncertu usłyszeliśmy artystów, którzy pojawili się na świeżo wydanym krążku "Męskie Granie 2019 – Dogrywka" – duety Waglewski-Maleńczuk, Mazolewski-Porter, zespoły Ørganek i Lao Che oraz Krzysztofa Zalewskiego i Katarzynę Nosowską. Nagranie występu wyemitowaliśmy 17 kwietnia o godz. 23.05.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp koncert Koncerty w Trójce Męskie Granie Piotr Stelmach Krzysztof Zalewski Kasia Nosowska Lao Che John Porter Organek

"Wieczór z Trójką" i mnóstwem muzycznych gości!

– W listopadzie, kiedy wychodziła płyta "Przebudzenie", rozmawiałam z kolegą, który mówił mi, że napisałam na nią piosenki, z którymi trudno się identyfikować – "Świecie stój", "Do lasu", "Przebudzenie". Przecież ludzie nie staną, oni biegną, mają swoje życie. Minęło parę miesięcy i mamy sytuacją taką, jaką mamy – mówiła w Trójce Ania Rusowicz.
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzyka hp Piotr Stelmach Ania Rusowicz Andrzej Smolik Muniek Staszczyk

Edyta Bartosiewicz: potrzebujemy solidnych fundamentów

– Żyjemy w ciekawych czasach, choć trudnych. Jesteśmy świadkami potężnych transformacji i przewartościowań i to skłania mnie do refleksji nad własnym życiem. Myślę, że przesłanie tych czasów polega na tym, że wszystko, co było zbudowane na glinianych łapach, musi runąć. Potrzebujemy solidnych fundamentów i o tym jest "Ten moment" – mówi artystka, zapowiadając płytę, która ukaże się 8 maja. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Edyta Bartosiewicz Piotr Stelmach

Martin Gore: w muzyce zdecydowanie chodzi o pasję

– Kiedy miałem 10 lat, odkryłem rockandrollową kolekcję mojej mamy. Miała tam prawdziwe perełki:  Elvisa Presleya, Chucka Berry'ego, Dela Shannona, The Platters. Było w nich coś takiego, że się po prostu zakochałem – opowiadał muzyk Depeche Mode w wywiadzie udzielonym Piotrowi Stelmachowi w 2017 roku, świeżo po premierze albumu "Spirit". W audycji specjalnej przypomnielismy tę rozmowę. 
Zobacz więcej na temat:  Depeche Mode Piotr Stelmach Trójka rozmowa David Bowie MUZYKA

Nieoczywisty pop Marca Almonda

– Przy każdej kolejnej płycie staram się spojrzeć z trochę innego kąta, spróbować innego podejścia, korzystać z innych wpływów. Na początku myśleliśmy o zrobieniu progrockowej płyty z miłymi utworami – mówił Marc Almond o powstawaniu płyty "Chaos and a Dancing Star", którą tworzył wraz z Chrisem Braidem, producentem znanym ze współpracy z artystkami takimi jak Sia czy Beth Ditto.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Stelmach MUZYKA muzyka hp Bela Komoszyńska