Polskie Radio
Section05
Patryk Bedliński

Ełk. Największe miasto Mazur przepełnione historią

Ełcka Kolej Wąskotorowa, XVII-wieczne monety, wieża ciśnień, zabytkowe kamienice i jedno z najgłębszych jezior w Polsce. To właśnie największe atrakcje Ełku, którego historia związana jest zarówno z Polską, jak i z Zakonem Krzyżackim. "Jedyne takie miejsce" zaprasza w wyjątkową podróż na Mazury.
Zobacz więcej na temat:  turystyka Patryk Bedliński Ełk Jakub Knyżewski Zakon Krzyżacki Ełcka Kolej Wąskotorowa Jezioro Ełckie Mazury Łukasz Zyskowski Muzeum Historyczne w Ełku Rafał Żytyniec Magda Szumska Dariusz Jurczak Antoni Szubzda Jarosław Wasilewski

Nowe rozwiązania w telemedycynie. Jak zmieni się konsultacja lekarska na odległość?

Postęp technologiczny może objąć również medycynę. Trwają prace nad nowymi rozwiązaniami w dziedzinie usług lekarskich na odległość, czyli telemedycyny. Za sprawą projektu "Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu poprzez stosowanie rozwiązań telemedycyny i e-zdrowia", finansowanego przez Fundusze Norweskie, być może w przyszłości będziemy mogli skorzystać z pomocy lekarza w szerszym zakresie bez wychodzenia z domu.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Patryk Bedliński telemedycyna zdrowie technologia

"Z głową w górach". Radiowa Jedynka była w Zakopanem

Podczas ferii zimowych dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia - a także radiowej Trójki i Polskiego Radia Dzieciom - w ramach akcji "Z głową w górach" odwiedzają osiem miejscowości górskich. Od piątku do soboty byliśmy w Zakopanem. Najpierw zaprosiliśmy na relacje w "Muzycznej Jedynce", a dzień później łączyliśmy się z naszymi dziennikarzami w audycji "Jedyne takie miejsce".
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Paweł Sztompke Patryk Bedliński Ferie zimowe zima

Zakopane. "Jedyne takie miejsce" na święta Bożego Narodzenia

Piękne, zaśnieżone Zakopane to z pewnością bardzo klimatyczne miejsce. Nie tylko ze względu na górski klimat, ale również z powodu góralskich świąt Bożego Narodzenia. - Mamy wielkie szczęście, że siedzimy u podnóża samego Giewontu i możemy codziennie na niego patrzeć - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Zofia Kubiniec-Stanuch, kierownik Zespołu regionalnego im. Klimka Bachledy.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński Maciej Walecki Zakopane góralska muzyka

Święta w Zakopanem. Co przekonuje turystów do przyjazdu?

Jak święta Bożego Narodzenia wyglądają w Tatrach? Turyści chcący spędzić święta w Zakopanem znajdą jeszcze ostatnie wolne miejsca w hotelach, choć wyprzedane są już te najbardziej atrakcyjne oferty. Motywem przyjazdu często jest odpoczynek oraz chęć zwiedzenia urokliwego miasta. Inni przyjeżdżają tu, aby przetestować okoliczne trasy narciarskie. 
Zobacz więcej na temat:  choinka Święta Bożego Narodzenia Kuba Marcinowicz Patryk Bedliński Tatry Zakopane turystyka podróże

"Jedyne takie miejsce": finał kosmicznej misji w bazie Lunares [POSŁUCHAJ]

Po 14 dniach teren Bazy Kosmicznej Lunares pod Piłą opuściła pani Maria, laureatka konkursu kosmicznego "Lata z Radiem". Słuchaczka wzięła tam udział w analogowej symulacji misji na Księżycu. W audycji "Jedyne takie miejsce" wzięliśmy udział w otwarciu wrót za którymi przebywali uczestnicy badania oraz opowiedzieliśmy o zadaniach, z jakimi zmierzyła się załoga.
Zobacz więcej na temat:  Sława Bieńczycka Patryk Bedliński Habitat Lunares kosmos księżyc

CAVALIADA 2023 w Warszawie. "Jedyne Takie Miejsce" prosto z hali Torwar [SŁUCHAJ TERAZ]

Warszawska CAVALIADA Tour po raz kolejny jest gospodarzem kwalifikacji i finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody. Na Torwarze mierzą się krajowe i światowe gwiazdy jeździectwa. Na miejscu pojawił się również Patryk Bedlińsk w specjalnym wydanie audycji "Jedyne Takie Miejsce". Zachęcamy do wysłuchania! 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński CAVALIADA Tour Warszawa jeździectwo

EuroSkills 2023. Igrzyska olimpijskie zawodów branżowych w Gdańsku

600 zawodników z 32 krajów świata przybyło do Gdańska. EuroSkills, czyli największy w Europie konkurs związany z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności, po raz pierwszy odbywa się w naszym kraju. W Gdańsku jest także reporter Programu 1 Patryk Bedliński. Jego relacji można było posłuchać w audycji "Cztery pory roku".
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska zawód edukacja Patryk Bedliński

Finał "Lato z Radiem" 2023 w Przemyślu. Golec uOrkiestra: publiczność była fantastyczna

Tegoroczna trasa koncertowa "Lata z Radiem" powoli przechodzi do historii. Finałowy koncert tegorocznego cyklu odbył się w Przemyślu, a na scenie zaprezentowali się m.in. Golec uOrkiestra i Viki Gabor. Ostatnia impreza w ramach trasy zgromadziła prawdziwe tłumy, których nie zniechęciły wysokie temperatury. - Publiczność była fantastyczna. (...) To jeden z najlepszych koncertów w lecie, jeśli chodzi o Golec uOrkiestrę - podkreśla Łukasz Golec.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński Lato z Radiem Lato z Radiem 2023 Przemyśl