Polskie Radio
Section05
Patryk Bedliński

Energia z odzysku? "Lato z Radiem" w kopalni w Brzeszczach

Szkodliwe dla zdrowia pyły, ryzyko upadku, możliwość zranienia przez ruchome elementy, a także potencjalne zagrożenie wybuchem metanu - praca górnika do bezpiecznych z pewnością nie należy. Dlaczego metan jest tak bardzo niebezpieczny? I czy można go wykorzystać w słusznym celu? Patryk Bedliński odwiedził kopalnię węgla kamiennego w Brzeszczach, kilka kilometrów od Oświęcimia.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem węgiel małopolskie samochody elektryczne Patryk Bedliński Tauron

Bezpieczne wakacje nad wodą. "Lato z Radiem" nad Jeziorem Białym

Wydry, borsuki, jelenie i - przede wszystkim - żółwie błotne, które mają swój rezerwat. Taka fauna zamieszkuje wschodnie rubieże Polski, rzut beretem od Włodawy. Przez większą część roku zwierzęta cieszą się tu spokojem. W lecie Jezioro Białe i miejscowość Okuninka są jednak tłumnie odwiedzane przez turystów.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem lubelskie jezioro natura aktywność Joanna Racewicz Patryk Bedliński

Szusować na nartach można w każdym wieku

Różne mogą być postanowienia noworoczne. Ktoś może na przykład chcieć nauczyć się jeździć na nartach. Nie jest to sport zarezerwowany jedynie dla wyczynowców lub dla ludzi młodych. Jeździć na nartach można się uczyć w każdym wieku, o czym przekonuje w "Czterech porach roku" Patryk Bedliński, który postanowił postawić pierwsze kroki w tym sporcie na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  narty Ferie zimowe nauka jazdy sporty zimowe Sława Bieńczycka Patryk Bedliński

Dolna Rówień Krupowa i Zakopane. Jedynka w podróży

Zima w górach to przecież nie tylko narty. Chociaż o nich też będzie, ponieważ rozpoczyna się Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim, jedno z najważniejszych, najpopularniejszych i cyklicznych sportowych wydarzeń organizowanych w przestrzeni miasta. Z początkiem sezonu zimowego Jedynka zawitała do stolicy Tatr, gdzie po raz 7. odbywają się Zakopiańskie Mikołajki. 
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński Zakopane mikołajki zima

Dolna Rówień Krupowa i Zakopane. Jedynka w podróży

W audycji "Jedyne takie miejsce" pokażemy Zakopane i Tatry u samego początku sezonu zimowego. Zima w górach to przecież nie tylko narty. Chociaż o nich też będzie, ponieważ rozpoczyna się Puchar Zakopanego w narciarstwie alpejskim, jedno z najważniejszych, najpopularniejszych i cyklicznych sportowych wydarzeń organizowanych w przestrzeni miasta. Zawitamy także na 7. Zakopiańskie Mikołajki.
Zobacz więcej na temat:  Patryk Bedliński Zakopane

Muzeum Teatru Polskiego Radia. "To miejsce będzie tętniło życiem"

- To będzie dobre nawiązanie do historii Baranowa Sandomierskiego, który był miejscem spotkań z wysoką kulturą, pięknymi wydarzeniami i wspaniałymi ludźmi, którzy tutaj gościli - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Marek Mazur, burmistrz Baranowa Sandomierskiego. Właśnie w tym miejscu powstało Muzeum Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Patryk Bedliński Janusz Kukuła Teatr Polskiego Radia muzeum

Podróże, wspomnienia i wpadki - jubileuszowe "Lato z Radiem" zakończone

40 361 kilometrów w nogach reporterów "Lata z Radiem", 90 odwiedzonych miejscowości w Polsce, ponad 1000 przyznanych nagród, tysiące przeczytanych esemesów... To tylko część bilansu tegorocznej, jubileuszowej edycji "Lata z Radiem".
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Lato z Radiem 2021 Maciej Walecki Patryk Bedliński Patryk Michalski Patryk Kuniszewicz Małgorzata Raducha Roman Czejarek Sława Bieńczycka podróże wakacje