Polskie Radio
Section05
Scena Teatralna Trójki

Isola znaczy wyspa

Kiedy wiosną 2020 roku w sposób szczególny doświadczana była "kolebka kultury śródziemnomorskiej" i kiedy naiwnie łudziliśmy się, że istnieją na mapie świata miejsca bezpieczne, więc ewentualnie będzie dokąd uciekać, powstał pomysł, by ten rok zakończyć symbolicznie sztuką na temat "wyspy szczęśliwej". Stało się jednak inaczej. Włoska "isola" okazała się symbolem nieidyllicznego stanu, który trwa, mimo że ponury rok 2020 zakończył się już.
Zobacz więcej na temat:  Trójka słuchowisko Scena Teatralna Trójki KULTURA Danuta Stenka Jacek Braciak Andrzej Brzoska Tomasz Man Sambor Dudziński Barbara Marcinik Jakub Sadowski

Czy ściany potrafią mówić? Słuchowisko Anety Wróbel w Scenie Teatralnej Trójki

Najbliższa Scena Teatralna Trójki zaprasza na komedię z elementami since fiction. Będzie to oryginalne słuchowisko Anety Wróbel pt. "Mówić, jak do ściany"  z Katią Paliwodą i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych. Czy Karolina odnajdzie swoje miejsce na ziemi przekonamy się już w niedzielę, tuż po godz. 21.05. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki

"Tysiąc róż", czyli małżeńska makabreska

Kolejny Teatrzyk Zielone Oko na antenie radiowej Trójki zapowiada się bardzo interesująco. Tym razem posłuchamy psychologicznej opowieści z elementami thrillera, a wszystko w klimacie najlepszych filmów grozy Alfreda Hitchcocka. Słuchowisko "Tysiąc róż" to adaptacja radiowa powieści kryminalnej Magdy Rem. Na seans zapraszamy do Trójki w najbliższą niedzielę, 25 lutego, tuż po godz. 21.oo.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki Jan Warenycia

Marchwicki - morderca kobiet czy ofiara systemu?

"Marchwicki" radiowy dokument muzyczny Michała Turowskiego poświęcony kulisom śledztwa słynnego seryjnego mordercy Zdzisława Marchwickiego, zwanego "Wampirem z Zaglębia", wokół którego narosło mnóstwo mitów i do dziś niewyjaśnionych zagadek, to drugi po "Próżni prześwietlonej" spektakl radiowy przygotowany w ramach Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych im. Eugeniusza Rudnika. Na seans zapraszamy do Trójki w najbliższą niedzielę, 19 lutego, tuż po godz. 21.oo.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki