Polskie Radio
Section05
Scena Teatralna Trójki

Czy ściany potrafią mówić? Słuchowisko Anety Wróbel w Scenie Teatralnej Trójki

Najbliższa Scena Teatralna Trójki zaprasza na komedię z elementami since fiction. Będzie to oryginalne słuchowisko Anety Wróbel pt. "Mówić, jak do ściany"  z Katią Paliwodą i Piotrem Adamczykiem w rolach głównych. Czy Karolina odnajdzie swoje miejsce na ziemi przekonamy się już w niedzielę, tuż po godz. 21.05. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki

"Tysiąc róż", czyli małżeńska makabreska

Kolejny Teatrzyk Zielone Oko na antenie radiowej Trójki zapowiada się bardzo interesująco. Tym razem posłuchamy psychologicznej opowieści z elementami thrillera, a wszystko w klimacie najlepszych filmów grozy Alfreda Hitchcocka. Słuchowisko "Tysiąc róż" to adaptacja radiowa powieści kryminalnej Magdy Rem. Na seans zapraszamy do Trójki w najbliższą niedzielę, 25 lutego, tuż po godz. 21.oo.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki Jan Warenycia

Marchwicki - morderca kobiet czy ofiara systemu?

"Marchwicki" radiowy dokument muzyczny Michała Turowskiego poświęcony kulisom śledztwa słynnego seryjnego mordercy Zdzisława Marchwickiego, zwanego "Wampirem z Zaglębia", wokół którego narosło mnóstwo mitów i do dziś niewyjaśnionych zagadek, to drugi po "Próżni prześwietlonej" spektakl radiowy przygotowany w ramach Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych im. Eugeniusza Rudnika. Na seans zapraszamy do Trójki w najbliższą niedzielę, 19 lutego, tuż po godz. 21.oo.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki

Morderstwo w garderobie teatralnej. Premiera TZO

"Próba" Izabeli Żukowskiej to pierwsze w tym roku słuchowisko w trójkowym cyklu "Teatrzyk Zielone Oko", prezentowanym w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Akcja słuchowiska dzieje się w sopockim teatrze "Na plaży", gdzie w jednej z garderób teatralnych znaleziono zwłoki znanej i popularnej aktorki. Uruchomione zostaje śledztwo w tej sprawie. Reżyseria Janusza Kukuły. Początek godz. 21.05, Program III Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki Janusz Kukuła Izabela Żukowska Sopot

"Próżnia prześwietlona". Inauguracja Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych

"Próżnia prześwietlona" - słuchowisko Lukáša Jiřički i Jacka Sienkiewicza zrealizowane na podstawie korespondencji Stanisława Ignacego Witkiewicza i dziennika Bronisława Malinowskiego otworzy na scenie radiowej Trójki cykl produkcji radiowych nadanych w ramach Studia Teatralnych Form Eksperymentalnych. Na seans zapraszamy do Trójki najbliższą niedzielę, 22 stycznia, tuż po godz. 21.oo.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Scena Teatralna Trójki Bronisław Malinowski

Scena Teatralna Trójki teraz co tydzień!

Niedzielne słuchowisko "Moderato cantabile" z udziałem i w reżyserii Zbigniewa Cybulskiego z roku 1963 poprzedziła rozmowa Barbary Marcinik z Januszem Kukułą, dyrektorem Teatru Polskiego Radia, o interesujących planach repertuarowych w ramach niedzielnej Sceny Teatralnej Trójki. W tym roku z teatrem radiowym na antenie Trójki będziemy spotykać się nie co miesiąc, a co tydzień!
Zobacz więcej na temat:  słuchowisko Teatr Polskiego Radia Polecamy Janusz Kukuła Scena Teatralna Trójki

Niezapomniana rola Zbigniewa Cybulskiego

Już w najbliższą niedzielę niezwykła gratka dla miłośników sztuki radiowej i teatru wyobraźni. Radiowa Trójka i Teatr Polskiego Radia zapraszają na archiwalne słuchowisko zrealizowane przez Zbigniewa Cybulskiego i Jerzego Markuszewskiego pt. "Moderato cantabile" - na podstawie znanej powieści Marguerite Duras w przekładzie Joanny Guze. W rolach głównych usłyszymy Aleksandrę Śląską i Zbigniewa Cybulskiego, którego 50. rocznica tragicznej śmierci przypada właśnie 8 stycznia.
Zobacz więcej na temat:  Polecamy słuchowisko Zbigniew Cybulski Scena Teatralna Trójki