Polskie Radio
Section05
Soczi

Soczi 2014. Aleksander Kwaśniewski jest dumny z polskich olimpijczyków

– Przez 90 lat uzbieraliśmy dwa złote medale – Wojciecha Fortuny i Justyny Kowalczyk. W sobotę, w cztery godziny, załatwiliśmy to samo. To pokazuje postęp nie tylko geometryczny, ale wręcz kosmiczny - powiedział były prezydent. Skomentował w ten sposób sukcesy Kamila Stocha, Zbigniewa Bródki i Justyny Kowalczyk na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Kwaśniewski igrzyska olimpijskie Justyna Kowalczyk Kamil Stoch Soczi sporty zimowe

"Historia się dzieje". Cztery złote medale dla Polaków w Soczi

Historyczny dzień! - Z dwóch powodów: Zbigniew Bródka zdobył złoto w panczenach i Kamil Stoch ma drugi złotym medal, tym razem na dużej skoczni. Coś takiego jeszcze nigdy się nie zdarzyło - komentował specjalny wysłannik Polskiego Radia Michał Gąsiorowski. Wcześniej medali igrzysk zdobyli Justyna Kowalczyk i także Kamil Stoch.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie łyżwiarstwo szybkie Skoki narciarskie Soczi Trójka

Soczi w cieniu Majdanu. ”Putin jest śmiertelnie przerażony”

Jeśli Ukraina odejdzie ku Europie, Władimir Putin będzie skończony jako polityk, jego nimb ”odnowiciela imperium” pryśnie. A co jeszcze straszliwsze dla Kremla, przykład będzie zaraźliwy dla Rosjan – mówi portalowi PolskieRadio.pl Wacław Radziwinowicz, autor książki ”Soczi. Igrzyska Putina”. Nie wątpi, że Putin zrobi w kwestii ukraińskiej wszystko co w jego mocy.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś Rosja Soczi Ukraina Władimir Putin