Polskie Radio
Section05
Tomasz Grosse

Zboże z Rosji i Białorusi. Prof. Grosse: decyzje podejmowane są zbyt wolno

- To, co można było wprowadzić już bardzo dawno temu, chociażby cła na zboże rosyjskie i białoruskie, to dopiero teraz o tym mówimy - komentuje w Programie 1 Polskiego Radia prof. Tomasz Grzegorz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego. Dlaczego Unia Europejska decyduje się na zaporowe cła, a nie całkowite embargo?
Zobacz więcej na temat:  Paweł Lekki Michał Strzałkowski Unia Europejska Tomasz Grosse Magdalena Irzycka Polska Akcja Humanitarna Beata Płomecka

100 dni rządu Tuska. KPO niepełnym sukcesem?

- Albo załatwimy sobie, i to jest zadanie rządu, porozumienie o przesunięciu realizacji tych projektów, albo przepadną nam te środki, które w pełni nam się należą - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski (UKSW). Gościem audycji był również Tomasz Łysakowski, ekspert ds. wizerunku politycznego, prof. Tomasz Grzegorz Grosse (UW) i prof. Włodzimierz Marciniak, były ambasador RP w Moskwie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka NBP Donald Tusk Tomasz Grosse Krajowy Plan Odbudowy aborcja

Ukraina i Mołdawia rozpoczną negocjacje akcesyjne do UE. Prof. Grosse: to wieloetapowy wyścig

Unijni przywódcy na szczycie w Brukseli zgodzili się na rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych z Ukrainą i Mołdawią. Jednak droga do rozszerzenia Wspólnoty jest jeszcze długa. - To wieloetapowy wyścig i na każdym etapie można go zatrzymać - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Tomasz Grosse z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Skajewska Unia Europejska Ukraina Węgry Mołdawia Tomasz Grosse Marko Babić