X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wybory na Ukrainie

"Debata dnia". Wołodymyr Zełenski – polityczna niewiadoma

– U Zełenskiego zapatrywanie na kwestie dotyczące przeszłości jest tak samo nieznane jak spojrzenie na przyszłość – ocenił Marcin Piasecki z "Rzeczpospolitej". – Wybór Wołodymyra Zełenskiego to wyraz totalnej negacji ukraińskiej klasy politycznej – wskazał Marek Król z tygodnika "Sieci". Jakim prezydentem okaże się człowiek, który nie posiada doświadczenia w polityce?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Petro Poroszenko Wołodymyr Zełeński Europa wybory prezydenckie Wybory na Ukrainie

Dr Jerzy Targalski: chaos na Ukrainie jest w interesie Rosji

- Najważniejszym celem rosyjskim jest to, by Ukraina była niesterowalna, słaba, rozdarta wewnętrznymi walkami i pogrążona w chaosie. To, że Wołodymyr Zełenski nazwał rosyjska agenturę w Donbasie powstańcami świadczy o tym, że chce się dogadać z Rosją. Jednak nowy prezydent musi się liczyć także z czynnikami zewnętrznymi, jeśli nie będzie ostrożny, to będzie początek jego końca – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wołodymyr Zełeński Petro Poroszenko Ukraina Wybory na Ukrainie

Witold Waszczykowski: jest oczekiwanie, że Zełenski odejdzie od poparcia radykałów

- Wołodymyr Zełenski uzyskał duże poparcie na wschodzie i południu Ukrainy, tam tradycje UPA i Bandery są trzeciorzędne. Jest oczekiwanie, że nowy prezydent odejdzie od poparcia radykałów i narodowców ukraińskich, na które zdecydowali się w ostatnich latach prezydenci Petro Poroszenko i Wiktor Juszczenko, co miało negatywny wpływ na nasze relacje z Ukrainą - mówił w Polskim Radiu 24 były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina Wołodymyr Zełeński Wybory na Ukrainie Wiktor Juszczenko Petro Poroszenko

NASZ WYWIAD Ekspert: Zełenski skupi się teraz na wyborach do parlamentu

- Wyborcy głosowali raczej ”przeciwko” Petrowi Poroszence niż ”za” Wołodymyrem Zełenskim. Ukraińcy są zmęczeni wojną, sfrustrowani niewystarczającą ich zdaniem walką przeciwko korupcji, ostrym wzrostem opłat za usługi komunalne i innymi bolesnymi społecznymi skutkami reform – komentuje dla portalu PolskieRadio24.pl ekspert Maksym Khyłko.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Wybory na Ukrainie Wołodymyr Zełeński Petro Poroszenko

Andrzej Duda pogratulował Wołodymyrowi Zełenskiemu wygranej

"Polska jest gotowa do dalszej wszechstronnej pomocy Ukrainie w sferze bezpieczeństwa i reform państwowych; może Pan liczyć na moje osobiste zaangażowanie w tej sprawie" - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnego do prezydenta-elekta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Andrzej Duda zaprosił też prezydenta-elekta do złożenia wizyty w Polsce w najbliższym czasie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina prezydent Wybory na Ukrainie Andrzej Duda

NASZ WYWIAD Wybory prezydenckie na Ukrainie. Było zagadkowo, robi się trochę nieswojo?

- Nie jest jasne, jaki program ma prowadzący w sondażach wyborów prezydenckich Wołodymyr Zełenski. To polityk zagadka. Stosuje technikę wyborczą, która polega na tym, by być jak najbardziej nieokreślonym i mglistym, tak by nie zrazić jak największej liczby wyborców - mówi portalowi PolskieRadio24.pl ekspertka Nadija Kowal. Polityk unika debat, nie przedstawia swojego przyszłego zespołu i mgliście mówi o sprawach tak podstawowych jak przyszły polityczny kurs Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  NASZ WYWIAD Ukraina Wybory na Ukrainie Wołodymyr Zełeński

Ukraina: sąd uznał za bezprawną nacjonalizację Prywatbanku

Sąd w Kijowie uznał, że nacjonalizacja banku Prywatbank była bezprawna. Największy ukraiński bank został przejęty przez państwo w 2016 roku z powodu zagrożenia bankructwem. Zwrotu banku domaga się jego właściciel Ihor Kołomojski. Jest to oligarcha wspierający Wołodymyra Zełenskiego - komika i lidera wyścigu o fotel prezydenta
Zobacz więcej na temat:  Petro Poroszenko Wołodymyr Zełeński ŚWIAT Ukraina Wybory na Ukrainie

Ekspert: to rozpaczliwa reakcja Ukraińców

W pierwszej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie najlepszy wynik uzyskał komik Wołodymyr Zełenski. - Pojawia się człowiek znikąd, showman, aktor – to jakaś rozpaczliwa reakcja Ukraińców. To szukanie jakiejś alternatywy do tego, co się dzieje. Bo nic się w tym kraju nie zmienia – powiedział w Polskim Radiu 24 dr Ryszard Żółtaniecki, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Wybory na Ukrainie Ukraina Petro Poroszenko Wołodymyr Zełeński

Ukraińskie media: trzeba zmienić politykę wobec Polski

Opiniotwórczy ukraiński tygodnik "Dzerkało Tyżnia” pisze o potrzebie zmiany ukraińskiej polityki wobec Polski. W artykule "Rozminować historię” Ołena Betlij zwraca uwagę na wiele zaniechań Ukrainy w relacjach z Polską, zwłaszcza w ostatnich pięciu latach. Mówi o tym, że kształtowanie relacji z Polską scedowano de facto wyłącznie na ukraiński IPN.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wybory prezydenckie Wybory na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie