Polskie Radio
Section05
Wiktor Juszczenko

Sobolewski o słowach Juszczenki: on sam padł ofiarą rosyjskiego zamachu, wie najlepiej

Jak Wiktor Juszczenko mówi, że prezydent Lech Kaczyński w Smoleńsku został zabity w zamachu, wie doskonale o czym mówi, bo sam z takiego zamachu ledwie uszedł z życiem - mówił w Polskim Radiu 24 sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Krzysztof Sobolewski katastrofa smoleńska Wiktor Juszczenko Lech Kaczyński ŚWIAT Europa Rosja Ukraina

Witold Waszczykowski: jest oczekiwanie, że Zełenski odejdzie od poparcia radykałów

- Wołodymyr Zełenski uzyskał duże poparcie na wschodzie i południu Ukrainy, tam tradycje UPA i Bandery są trzeciorzędne. Jest oczekiwanie, że nowy prezydent odejdzie od poparcia radykałów i narodowców ukraińskich, na które zdecydowali się w ostatnich latach prezydenci Petro Poroszenko i Wiktor Juszczenko, co miało negatywny wpływ na nasze relacje z Ukrainą - mówił w Polskim Radiu 24 były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Ukraina Wybory na Ukrainie Wiktor Juszczenko Petro Poroszenko

Ukraina w NATO? Prezydent Poroszenko chce referendum

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że zorganizuje referendum w sprawie przystąpienia Ukrainy do NATO. Podkreślił, że w ostatnim czasie poparcie obywateli Ukrainy dla takiego planu wzrosło z 16 do 54 proc. O tym czy nacisk w postaci referendum to realna próba wpłynięcia na politykę szeroko rozumianego Zachodu wobec Ukrainy, czy desperacki gest bez znaczenia starał się odpowiedzieć w Polskim Radiu 24 Wiktor Ross, Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina NATO Rosja Jens Stoltenberg Wiktor Juszczenko Petro Poroszenko Wiktor Ross