Polskie Radio
Section05

autostrada a1

Tragiczny wypadek na A1. Sąd zdecydował ws. listu żelaznego dla Sebastiana M.

Sebastian M. nie będzie objęty tzw. listem żelaznym - zdecydował Sąd Apelacyjny w Łodzi. Oddalono wniosek złożony przez adwokata podejrzanego o spowodowanie wypadku na A1, w którym zginęła trzyosobowa rodzina. Bez listu żelaznego dla mojego klienta, to od strony arabskiej zależy, czy i kiedy mój klient pojawi się w Polsce - przekazał pełnomocnik Sebastiana M. Bartosz Tiutiunik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bmw samochód wypadek policja przestępczość sądownictwo

Autostrada A1 Gdańsk – Toruń pozostanie bezpłatna dla samochodów osobistych i motocykli

Rada Ministrów przyjęła 19 grudnia 2023 r. na wniosek ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka uchwałę, upoważniającą go do wydania polecenia koncesjonariuszowi autostrady A1 na odcinku Gdańsk-Toruń ws. niepobierania opłat za przejazd samochodów osobowych i motocykli na tym odcinku w 2024 r.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online ruch drogowy autostrady kierowcy ministerstwo infrastruktury infrastruktura

Pijany kierowca uderzył w bariery na A1. "Miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie"

Nietrzeźwy mieszkaniec Zabrza nie dostosował prędkości do warunków jazdy i uderzył w bariery energochłonne na autostradzie A1 - poinformowała aspirant sztabowy Barbara Poznańska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online mandat pijani kierowcy kierowcy samochody Częstochowa śląskie Zabrze bmw

Tragiczny wypadek na A1. List żelazny dla podejrzanego? Prokuratura jest przeciwko

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim Magdalena Czołnowska poinformowała w środę, że prokuratura jest przeciwko wydaniu Sebastianowi M. listu żelaznego. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie tragicznego wypadku na A1, w wyniku którego zginęła trzyosobowa rodzina, w tym 5-letnie dziecko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prokuratura wypadek śmierć Piotrków Trybunalski sądownictwo

Gierkówka. Bubel na zamówienie pierwszego sekretarza

47 lat temu Edward Gierek, Piotr Jaroszewicz i Wojciech Jaruzelski dokonali otwarcia świeżo ukończonej drogi Warszawa-Katowice, potocznie zwanej "gierkówką". Oficjalnie odtrąbiono wielki PRL-owski sukces, choć właściwie wszyscy byli świadomi, że słowo "sukces" niezupełnie pasowało.
Zobacz więcej na temat:  Edward Gierek PRL historia Polski historia PRL HISTORIA budownictwo autostrada drogi infrastruktura komunikacja motoryzacja Warszawa Katowice Piotr Jaroszewicz Wojciech Jaruzelski wojsko budowa inwestycje Częstochowa