Polskie Radio
Section05
autostrada a4

"Bezpieczna Jedynka". Czy podróż autokarem jest bezpieczna?

Niedawno doszło do tragicznego wypadku na autostradzie A4, w którym ukraiński autobus przebił bariery energochłonne. Od miesięcy na polskich drogach nie mieliśmy tak niebezpiecznego zdarzenia. - Przy gabarycie autobusu turystycznego, gdzie jego środek ciężkości jest wysoko, mamy bardzo łatwą drogę do tego, żeby "położyć" ten autokar - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Górski, instruktor doskonalenia jazdy.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze motoryzacja Patryk Kuniszewicz autobus autostrada a4 Radio kierowców kierowca kierowcy podróże bezpieczeństwo

Podsumowanie działań służb po tragicznym wypadku na A4. Zidentyfikowano trzy ofiary śmiertelne

- Po wypadku ukraińskiego autokaru czterem osobom udało się o własnych siłach opuścić autobus, do 43 strażacy musieli dostawać się przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Obecnie w szpitalach jest 29 osób, z czego 14 jest w stanie ciężkim - podali przedstawiciel PSP i wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Prokuratura ustaliła tożsamość trzech spośród pięciu osób, które zginęły w wypadku ukraińskiego autokaru.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony podkarpackie Rzeszów wypadek bezpieczeństwo na drodze autostrada a4

Przy głównych trasach powstaną nowe stacje ładowania aut na prąd. GDDKiA ogłasza duży przetarg

Do lutego 2021 roku potrwa przetarg na budowę stacji ładowania aut elektrycznych - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Stacje mają być zlokalizowane na Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradach A1, A2, A4 oraz drogach ekspresowych S3, S7 i S8.
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność GOSPODARKA GDDKiA samochód prąd energia elektryczna ekologia autostrada a1 autostrada a2 autostrada a4