Polskie Radio
Section05
Zofia Sylwin

"Jesteśmy jedynym radiem na świecie, które co tydzień robiło koncerty na żywo" [WIDEO]

Paweł Sztompke i Zofia Sylwin mówią, że koncerty w studiu im.Agnieszki Osieckiej były zawsze wyjątkowe.n Podobnych wydarzeń nie robi nawet BBC, które ma bardzo podobne studio do naszego. Na wyróżnienie zasługują koncerty Krystyny Jandy i Magdy Umer. W studiu odbyły się występy gitarowe, elektroniczne, folkowe, alternatywne, jazzowe i inne. Tu nigdy nie było przypadkowej publiczności, ludzie są świadomi twórczości danego wykonawcy. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA Zofia Sylwin Justyna Grabarz

Praca i pasja w teatrze wyobraźni – Światowy Dzień Radia 2024

– Praca w radiu jest czymś tak niezwykłym, że dla nas Światowy Dzień Radia jest codziennie – zapewnia reporter Michał Kowarski. Z okazji przypadającego 13 lutego święta przybliżyliśmy słuchaczom na antenie Trójki tajniki radiowej kuchni, a ludzie tworzący radio podzielili się swoimi refleksjami związanymi z pracą, która jest jednocześnie pasją. 
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Radia Światowy Dzień Radia 2024 Trójka Zofia Sylwin Radosław Nałęcz Bartosz Bielecki Aleksandra Dobieszewska Tomasz Miara Michał Kowarski Janusz Kukuła

Piosenki Agnieszki Osieckiej na żywo, czyli "Kobiety mojego życia". Za nami pierwsza audycja "Z Osieckiej"

W premierowym odcinku cyklu "Z Osieckiej" przypomnieliśmy koncert "Kobiety mojego życia", który odbył się w studiu radiowej Trójki 8 września 1993 roku: wtedy piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką wykonywali najlepsi polscy artyści, a koncert prowadziła sama autorka. W następnej zaś audycji, czyli już we wtorek, usłyszymy… pierwszy hiphopowy koncert w Trójce!
Zobacz więcej na temat:  Trójka Justyna Grabarz Agnieszka Osiecka Zofia Sylwin Łona Webber Fisz Emade Novika