Polskie Radio
Section05
chmury

pogoda Ostrzeżenia przed silnym wiatrem. W górach porywy mogą sięgać nawet 130 km na godzinę

W niedzielę na wschodzie Polski spadnie więcej deszczu, a w całym kraju będzie wiał porywisty wiatr, osiągający w obszarach podgórskich prędkość nawet 130 km/h. IMGW wydał szereg ostrzeżeń: przed silnym wiatrem na południu, przed gwałtownym wzrostem poziomu wód w rzekach woj. dolnośląskiego i o możliwym przekroczeniu stanów ostrzegawczych na rzekach w trzech województwach.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody wiatr IMGW POLSKA społeczeństwo

Mało chmur i przyjemna temperatura. Zobacz prognozę pogody na niedzielę i poniedziałek

Wschód i częściowo północ Europy oraz krańce zachodnie są pod wpływem niżów - informuje IMGW. Resztę kontynentu obejmuje wyż znad Włoch. Polska znajduje się na skraju klina wyżu znad Włoch, ale na zachodzie i południowym wschodzie zaznaczają się płytkie zatoki niżowe. Od Pomorza po Podkarpacie przebiega strefa rozmywającego się frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływa powietrze polarne morskie, cieplejsze na południowym zachodzie kraju.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody IMGW wiatr POLSKA społeczeństwo

ALERT POGODOWY Uwaga! Gwałtowne burze nadciągają nad Polskę. RCB oraz IMGW ostrzegają

Piątek będzie słoneczny i nadal upalny. W związku z tym, RCB oraz IMGW wydały ostrzeżenia zarówno przed upałami, jak i przed gwałtownymi burzami, które mają się pojawić na zachodzie kraju. Jak mówił wcześniej Informacyjnej Agencji Radiowej synoptyk IMGW Jakub Gawron, miejscami będą one przybierać na gwałtowności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza prognoza pogody burze słońce Radio kierowców społeczeństwo IMGW rcb alert pogodowy

PROGNOZA POGODY Piątek słoneczny i upalny, na zachodzie burze. Sprawdź najnowszą prognozę pogody

Piątek będzie słoneczny i nadal upalny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że najładniej będzie we wschodniej połowie kraju. Na zachodzie dodatkowo wystąpią burze. Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej synoptyk IMGW Jakub Gawron, miejscami będą one przybierać na gwałtowności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda prognoza prognoza pogody burze słońce Radio kierowców społeczeństwo

prognoza pogody Tylko w części kraju słonecznie, reszta z chmurami. Zobacz prognozę pogody na długi weekend

Europa południowa i częściowo północna pozostają pod wpływem niżów wraz z układami frontów atmosferycznych - informuje IMGW. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy wyż rozciągający się od zachodniej Rosji po Atlantyk. Polska jest w zasięgu wyżu z głównym centrum nad Finlandią, tylko na południowym wschodzie kraju zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej znad Bałkanów. Napływa ciepłe i wilgotne powietrze ze wschodu.
Zobacz więcej na temat:  IMGW prognoza pogody deszcz burze długi weekend POLSKA społeczeństwo