Polskie Radio
Section05
Super Bowl

RELACJA Z USA USA: strzelanina podczas parady zwycięzców Super Bowl. Jedna osoba zginęła, wiele jest rannych

W Stanach Zjednoczonych jedna osoba zginęła, a co najmniej 22 zostały ranne w strzelaninie, do której doszło podczas parady z okazji zwycięstwa drużyny futbolowej Kansas City Chiefs w finale Super Bowl. Policja aresztowała trzy osoby, podejrzane o udział w strzelaninie. O szczegółach korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Super Bowl strzelanina ŚWIAT

NASZ WYWIAD Super Bowl świętem w USA. "Niedziela kojarzy się z NFL"

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego na Allegiant Stadium w Las Vegas odbędzie się Super Bowl LVIII - mecz o mistrzostwo ligi futbolu amerykańskiego NFL. Zagrają broniący tytułu Kansas City Chiefs oraz San Francisco 49ers. - Faworytami są 49ers, którzy nie mają luk w składzie, ale ja typuję minimalne zwycięstwo Chiefs, bo trudno typować w takim meczu przeciwko Patrickowi Mahomesowi - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wieloletni sympatyk futbolu amerykańskiego Michał Gutka, dziennikarz Viaplay i współautor podcastu "NFL po godzinach".
Zobacz więcej na temat:  SPORT futbol amerykański inne dyscypliny NFL Super Bowl polecane przez redakcję opinie

Super Bowl 2024: walka o mistrzostwo napędzana przez Taylor Swift

Miłośnicy futbolu amerykańskiego przygotowują się na jedyne w swoim rodzaju widowisko sportowe. W nocy z 11 na 12 lutego zostanie rozegrany 58. Super Bowl, czyli mecz o mistrzostwo ligi futbolu amerykańskiego w USA. Na przestrzeni lat widowisko ewoluowała w bijące rekordy show z występami gwiazd na żywo i rekordowo drogimi reklamami; w tym roku zainteresowanie wzrosło również za sprawą Taylor Swift, której partner zaprezentuje się na boisku.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Krzysztof Łoniewski Raf Uzar Super Bowl Jan Pachlowski Taylor Swift usher

ANALIZA Super Bowl: gdzie sport spotyka się z popkulturą i polityką. Amerykańskie szaleństwo nabiera rozpędu

11 lutego 2024 roku wszystkie oczy będą zwrócone na Stany Zjednoczone, gdzie odbędzie się wielki finał Super Bowl. Emocje wokół tego widowiska już teraz sięgają zenitu. Prezydent USA Joe Biden zrezygnował z wywiadu przed sportowym wydarzeniem, które dawało mu wielomilionową widownię. Tymczasem ambasada Japonii w USA musiała w zaskakującym oświadczeniu uspokajać fanów Taylor Swift. Powód? Pojawiły się obawy, że piosenkarka nie zdąży na mecz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Super Bowl Taylor Swift Joe Biden usher USA Stany Zjednoczone Las Vegas Ameryka Północna

Super Bowl – warta miliardy dolarów mieszanka sportu, rozrywki i... jedzenia

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego zostanie rozegrany kolejny, 57 już Super Bowl, czyli finał rozgrywek finał rozgrywek futbolu amerykańskiego. Tym razem zmierzą się Kansas City Chiefs z Philadelphia Eagles. Nie znasz tych drużyn? Nie szkodzi, to i tak jest największa jednorazowa impreza sportowa na świecie!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA futbol amerykański Super Bowl Rihanna Jan Pachlowski Raf Uzar Piotr Firan Trójka

ZAPOWIEDŹ Dla kogo Super Bowl? Chiefs i Eagles w historycznym starciu

Niedzielny Super Bowl będzie pierwszym w historii, w którym wystąpi dwóch czarnoskórych rozgrywających. W 57. finale ligi futbolu amerykańskiego NFL o tytuł będą walczyć Kansas City Chiefs Patricka Mahomesa i Philadelphia Eagles Jalena Hurtsa. - Myślę, że to historyczna chwila. Uważam, że to będzie fundament tego, co nadejdzie. Wiele dzieciaków może teraz postanowić grać na tej pozycji - powiedział Hurts.
Zobacz więcej na temat:  SPORT futbol amerykański NFL Super Bowl inne dyscypliny