Polskie Radio
Section05
futbol amerykański

NASZ WYWIAD Super Bowl świętem w USA. "Niedziela kojarzy się z NFL"

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego na Allegiant Stadium w Las Vegas odbędzie się Super Bowl LVIII - mecz o mistrzostwo ligi futbolu amerykańskiego NFL. Zagrają broniący tytułu Kansas City Chiefs oraz San Francisco 49ers. - Faworytami są 49ers, którzy nie mają luk w składzie, ale ja typuję minimalne zwycięstwo Chiefs, bo trudno typować w takim meczu przeciwko Patrickowi Mahomesowi - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wieloletni sympatyk futbolu amerykańskiego Michał Gutka, dziennikarz Viaplay i współautor podcastu "NFL po godzinach".
Zobacz więcej na temat:  SPORT futbol amerykański inne dyscypliny NFL Super Bowl polecane przez redakcję opinie

Super Bowl – warta miliardy dolarów mieszanka sportu, rozrywki i... jedzenia

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego zostanie rozegrany kolejny, 57 już Super Bowl, czyli finał rozgrywek finał rozgrywek futbolu amerykańskiego. Tym razem zmierzą się Kansas City Chiefs z Philadelphia Eagles. Nie znasz tych drużyn? Nie szkodzi, to i tak jest największa jednorazowa impreza sportowa na świecie!
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA futbol amerykański Super Bowl Rihanna Jan Pachlowski Raf Uzar Piotr Firan Trójka

ZAPOWIEDŹ Dla kogo Super Bowl? Chiefs i Eagles w historycznym starciu

Niedzielny Super Bowl będzie pierwszym w historii, w którym wystąpi dwóch czarnoskórych rozgrywających. W 57. finale ligi futbolu amerykańskiego NFL o tytuł będą walczyć Kansas City Chiefs Patricka Mahomesa i Philadelphia Eagles Jalena Hurtsa. - Myślę, że to historyczna chwila. Uważam, że to będzie fundament tego, co nadejdzie. Wiele dzieciaków może teraz postanowić grać na tej pozycji - powiedział Hurts.
Zobacz więcej na temat:  SPORT futbol amerykański NFL Super Bowl inne dyscypliny