X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
innowacje

Fundusze europejskie na rzecz inteligentnego rozwoju

O możliwościach rozwoju innowacyjności polskiej gospodarki przy wsparciu funduszy europejskich w latach 2014-2020 wiceminister infrastruktury i rozwoju Iwona Wendel mówiła podczas debaty "Jak fundusze unijne wpływają na inteligentny rozwój? Współpraca nauki z biznesem". Odbyła się ona 19 maja 2015 r. na Uniwersytecie w Białymstoku.
Zobacz więcej na temat:  fundusze europejskie fundusze ue fundusze unijne innowacje innowacyjna gospodarka innowacyjność

Rosną wydatki polskich firm na innowacyjność

Polskie innowacyjne przedsiębiorstwa coraz więcej pieniędzy przeznaczają na działalność innowacyjną. Średnio wydają na ten cel 1 mln euro (wobec 785 tys. w 2010 roku) i zbliżają się poziomu średnich wydatków w UE (1,15 mln euro). Jednocześnie spada jednak odsetek innowacyjność firm – wynika z badania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zobacz więcej na temat:  firma firmy innowacje innowacyjna gospodarka innowacyjność

Pomorskie przesiada się na rowery i kolej miejską

Około 8 mld złotych z funduszy europejskich. Tyle pieniędzy woj. pomorskie ma do dyspozycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Głównym celem regionu jest zainwestować te środki, a nie tylko wydać. Przede wszystkim w przedsiębiorców, w przyjazny środowisku transport, efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii.
Zobacz więcej na temat:  badania energetyka fundusze europejskie fundusze unijne innowacje innowacyjna gospodarka pomorskie rower transport publiczny

Lubelskie 2020: innowacje, ekologia Internet i OZE

Lubelszczyzna tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014–2020 dostała 2 mld 230 mln euro, a może też korzystać z programów krajowych, w tym jako jedno z pięciu województw, z programu Polska Wschodnia. Będzie też sięgać po środki z programu Polska-Białoruś-Ukraina, w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Zobacz więcej na temat:  ekologia fundusze europejskie fundusze unijne innowacje lubelskie Lubelszczyzna odnawialne źródła energii