X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Justyna Golonko

Ekspert: nasz rynek pracy jest przegrzany

Płace i zatrudnienie rosną, ale w znacznie niższym tempie. Dziś GUS podał informacje o płacach i zatrudnieniu we wrześniu. Przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu wzrosły o 6 i 7 dziesiątych procent a z kolei zatrudnienie wzrosło o 3 i 2 procent. Dane są gorsze od oczekiwań rynkowych. Zdaniem Łukasza Kozłowskiego, głównego ekonomisty Federacji Przedsiębiorców Polskich, świadczą o przegrzaniu rynku pracy.
Zobacz więcej na temat:  praca firma rynek pracy Justyna Golonko

PKB w górę. Czym jest koniunktura w gospodarce?

Główny Urząd Statystyczny potwierdził swój wstępny szacunek sprzed dwóch tygodni - PKB między kwietniem a czerwcem zwiększył się realnie o 5,1 proc. W I kwartale mieliśmy wzrost nieznacznie większy - 5,2 proc. Takie tempo wzrostu gospodarczego to zdaniem ekonomistów dobra wiadomość. Wyniki porównywalne z polskimi są trudne do osiągnięcia w Europie. O koniunkturze i jej znaczeniu Justyna Golonko rozmawia z Rafałem Sadochem z Domu Maklerskiego mBanku.
Zobacz więcej na temat:  Justyna Golonko wzrost gospodarczy

Co najlepiej promuje Polskę na świecie?

Silna pozycja polskich firm i spółek na światowych rynkach jest najlepszą promocją naszego kraju - przekonują ekonomiści i eksperci zebrani na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Tam od wczoraj setki ekonomistów, przedstawicieli rządu i biznesu dyskutują o przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki. W Krynicy dużo mówi się też o sposobach na zwiększenie atrakcyjności polskich produktów i usług za granicą.
Zobacz więcej na temat:  marka narodowa Justyna Golonko Forum Ekonomiczne w Krynicy

Czym jest bezpieczeństwo energetyczne?

XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy już za nami. Wśród gości pojawił się niemal cały skład rządu, a także wielu polskich biznesmenów, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki i gospodarki. W Krynicy dużo mówiło się o roli i znaczeniu naszej gospodarki w Unii Europejskiej oraz o energetyce. I właśnie o bezpieczeństwie energetycznym Justyna Golonko rozmawiała z Marcinem Roszkowskim z Instytutu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  energetyka Justyna Golonko

Nieubłagana demografia. Czym jest stopa zastąpienia?

Sytuacja demograficzna w Polsce nie jest najlepsza, a potwierdzeniem tego są dane GUS, z których wynika, że polskie społeczeństwo starzeje się w coraz szybszym tempie. Już w 2060 roku emerytów ma być więcej niż pracujących. Z wyliczeń KE wynika, że stopa zastąpienia, czyli relacja pierwszej emerytury do ostatniej pensji, spadnie do około 25 procent.
Zobacz więcej na temat:  emerytura Justyna Golonko gospodarka budżet domowy