Polskie Radio
Section05
inżynieria społeczna

Doktorka Tutorka. Po co inżynierowi kompetencje miękkie?

- Kompetencje miękkie są niezbędne i powinniśmy o nie dbać nie tylko na etapie studiów, ale dużo wcześniej - już w szkole podstawowej - przekonuje dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, czyli Doktorka Tutorka. - To coś, co procentuje i pozwala nam rozwinąć się w przyszłości. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka NAUKA inżynieria inżynieria społeczna psychologia edukacja Weronika Puszkar

Finał wyzwania "F1 in Schools" - znamy zwycięzców!

Polscy uczniowie wzięli udział w międzynarodowym konkursie "F1 in Schools" pod oficjalnym patronatem Formuły 1. Dziś na Politechnice Łódzkiej odbyły się Finały Krajowe, podczas których wyłoniono mistrzów Polski, którzy wezmą udział w Finałach Światowych, które odbędą się na jednym z oficjalnych torów Formuły 1 w sezonie 2023.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochód kolekcjonowanie ŚWIAT POLSKA SPORT inżynieria społeczna konkurs

Poczuj się jak motorniczy… w Europejskim Dniu bez Samochodu

Nieprzewidziane zdarzenia drogowe, zmieniające się warunki atmosferyczne czy wtargnięcia pieszych pod nadjeżdżający pojazd – praca motorniczego, mimo prowadzenia tramwaju po torze, wcale nie jest tak prosta, jak się wydaje. Wszyscy chętni mają szansę przekonać się o tym w Krakowie. Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu Politechnika Krakowska zaprasza na przejażdżkę unikatowym symulatorem. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka tramwaj transport publiczny transport miejski Kraków inżynieria społeczna Piotr Firan