X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kierowca

Auta autonomiczne - przyszłość czy ślepy zaułek?

W „Science” ukazał się niedawno tekst poświęcony przyszłości autonomicznych samochodów. Tekst sygnowany był przez prawniczkę Joan Claybrook, która specjalizuje się w prawie drogowym i dr Shaun Kildar,- szefa badań jednej z amerykańskich organizacji konsumenckich, która zajmują się bezpieczeństwem na drogach. Ich tekst wylicza problemy techniczne, jakie musi pokonać ta technologia, by mogła wejść do powszechnego użytku. Gościem Polskiego Radia 24 w audycji Zdziwienie Tygodnia, był prof. Marcin Ślezak, dyrektor Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie.  
Zobacz więcej na temat:  nowe technologie motoryzacja kierowca

Kierowcy jechali "pod prąd" na drodze ekspresowej

Do bardzo nieodpowiedzialnego zdarzenia doszło na drodze ekspresowej S17 w okolicach Lublina. Kierowcy postanowili ominąć korek i pojechać „pod prąd”. Film video zamieścił na swoim koncie twitterowym rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA. Do zarejestrowanego na filmie zdarzenia doszło w środę przed południem na wspólnym odcinku S12 i S17 w okolicach węzła Jastków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lubelskie kierowca autostrady

Czy będzie zmiana wynagrodzeń kierowców?

System wynagradzania kierowców za granicą jest przestarzały, ale propozycje rządu są nie do przyjęcia. Tak o pomyśle opodatkowania i ozusowania przychodów w transporcie międzynarodowym mówi Maciej Wroński, prezes Stowarzyszenia Pracodawców "Transport i Logistyka Polska". Z jego wyliczeń wynika, że zmiana systemu wynagrodzeń to o nawet 8 procent wyższe koszty dla przewoźników.
Zobacz więcej na temat:  transport wynagrodzenia Marcin Jagiełowicz kierowca