Polskie Radio
Section05
Paryż 2024

Największa klęska polskich ciężarowców od 72 lat

Po raz pierwszy od ponad 70 lat polskich ciężarowców zabraknie na igrzyskach olimpijskich. Prawa startu w Paryżu nie wywalczył żaden z dwójki Biało-Czerwonych, którzy startowali w Phuket w Tajlandii. Rozgrywany jest tam turniej IWF World Cup, będący ostatnią szansą wywalczenia awansu na tegoroczne igrzyska w stolicy Francji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT podnoszenie ciężarów igrzyska olimpijskie Paryż 2024 inne dyscypliny

Bezpieczeństwo podczas igrzysk. Pomogą polscy żołnierze

Polska pomoże Francji w działaniach w celu zapewnienia bezpieczeństwa trakcie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu - poinformował minister obrony narodowej. Władysław Kosiniak-Kamysz wskazał, że Siły Zbrojne RP dołączą do powołanej w tym celu międzynarodowej koalicji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Władysław Kosiniak-Kamysz SPORT igrzyska olimpijskie Paryż 2024 igrzyska

TYLKO U NAS Polska legenda krytykuje MKOl. "Wpadł we własną pułapkę"

Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie zezwolił rosyjskim i białoruskim sportowcom na udział w ceremonii otwarcia tegorocznych igrzysk olimpijskich. Ta decyzja może zaskakiwać, gdyż wcześniej pozwolono tzw. neutralnym sportowcom na udział w paryskich igrzyskach. - Dochodzi do mordowania ludzi, w tym dzieci, dlatego tamtejsi zawodnicy nie powinni mieć możliwości uczestnictwa w igrzyskach, dopóki wojna się nie zakończy - podkreślił mistrz olimpijski z Pekinu, wybitny gimnastyk Leszek Blanik w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie igrzyska Paryż 2024 polecane przez redakcję inne dyscypliny gimnastyka sportowa