Polskie Radio
Section05

policja

Wąsik o filmie Holland: w jej głowie polityka wygrała ze sztuką filmową. Chciała mieć wpływ na wybory

- W głowie Agnieszki Holland wygrała polityka ze sztuką filmową i chciała obrzydzić Polakom to, co jest dla nich bardzo ważne, czyli polski mundur i chciała mieć wpływ na wybory. To nie idzie w parze z artyzmem - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Wąsik Paweł Zieliński straż graniczna Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo granica FILM Agnieszka Holland

Pijany nastolatek uciekał samochodem przed policją. "Brawurową jazdę zakończył na torowisku"

Pijany 16-latek uciekał toyotą ulicami warszawskiej Pragi Północ. Swoją brawurową jazdę nastolatek zakończył na torowisku. On i jego 30-letnia znajoma mieli około 2 promili w wydychanym powietrzu - poinformowała kom. Paulina Onyszko z praskiej policji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online Radio kierowców wypadek kierowcy pijani kierowcy samochody Warszawa przestępczość Drogówka

Interwencja wobec poseł PO. Stołeczna policja publikuje nagranie bez cenzury. "Doskonale o tym pani wie"

Stołeczna policja opublikowała za pośrednictwem portalu X nagranie z interwencji wobec poseł Platformy Obywatelskiej Kingi Gajewskiej w Otwocku. To właśnie tam spotkanie z mieszkańcami miał premier Mateusz Morawieckim. Policja, publikując nagranie zastrzega, że jest całkowicie transparentna w swoich działaniach, dodając, że funkcjonariusze nie muszą znać z osobna każdego posła i senatora. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Platforma Obywatelska

Lubelskie. Podczas weekendu drogówka prowadzi wzmożone kontrole na drogach

Podczas trwającego weekendu lubuska drogówka prowadzi kontrole na wielu arteriach komunikacyjnych regionu. Duża aktywność stróżów prawa ma zapewnić bezpieczną podróż zmotoryzowanym i pieszym – poinformował w sobotę rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online kierowcy samochody drogi bezpieczeństwo na drodze Drogówka autostrady Lubelszczyzna