Polskie Radio
Section05
Nowy Sącz

Wokalne talenty przyjeżdżają do Nowego Sącza! 26 czerwca rusza XX Festiwal "Skowroneczek"

W najbliższy poniedziałek 26 czerwca do Nowego Sącza przyjadą wokalne talenty z różnych stron Polski, a także artyści z zagranicy. Przed nami jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", który od dwóch dekad promuje twórczość skomponowaną dla dzieci i wykonywaną przez dzieci. Dodatkowo, w tym roku zdobywczyni lub zdobywca nagrody głównej Grand Prix weźmie udział w 9-dniowym wyjeździe do Włoch, który połączy zwiedzanie z koncertowaniem! Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD piosenki dla dzieci Nowy Sącz

O Nowym Sączu i Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek"

Nowy Sącz warto odwiedzić z wielu powodów. Najmłodszych może zainteresować również odbywający się tam Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", którego tegoroczna edycja rozpocznie się pod koniec czerwca. O innych urokach Nowego Sącza, jak również o festiwalu i związanym z nim zespole Promyczki Dobra, opowiedzieliśmy w "Jedynce Dzieciom".
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska Nowy Sącz

Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu: dzisiaj mamy moment sprawdzenia naszych relacji z Unią Europejską

- Dzisiaj mamy moment sprawdzenia naszych relacji z Unią Europejską. To jest spór, który dotyczy już nie tylko znacznej sumy pieniędzy, ale dotyczy suwerenności naszego kraju - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński regiony małopolskie Nowy Sącz Unia Europejska

Ferie zimowe. Straż pożarna dba o bezpieczeństwo i służy pomocą

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, kiedy w Polsce nie było tak dużo profesjonalnych lodowisk, z pomocą przychodzili strażacy. Często to oni wylewali wodę, aby przygotować ślizgawki dla dzieci. - Gdyby ktoś był nadal zainteresowany, to oferta z naszej strony jest cały czas aktualna - mówi w Programie 1 Polskiego Radia st. brygadier Paweł Motyka z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek zima Ferie zimowe bezpieczeństwo straż pożarna Nowy Sącz