Polskie Radio
Section05
Nowy Sącz

Chór skupiający młodzież z sądeckich szkół. Reportaż "Miłośnicy dawnych melodii" [POSŁUCHAJ]

Są jednym z najbardziej uznanych chórów w Polsce, promujących muzykę dawną wśród młodych ludzi. Stowarzyszenie Młodzieżowego Chóru "Scherzo" I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu wygrywa najbardziej prestiżowe konkursy w kraju. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Moniki Chrobak pt.  "Miłośnicy dawnych melodii".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Chrobak pr poleca Nowy Sącz chór MUZYKA renesans

Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024

Sądecka Biblioteka Publiczna przygotowała zajęcia związane z nauką i eksperymentami. Zaplanowane jest ostatnie spotkanie związane z postacią Leonarda da Vinci. Dzieci będą konstruować mosty, przedmioty latające oraz proste maszyny, takie jak windy czy dźwigi. Zajęcia te mają pokazać dzieciom, uczestnikom warsztatów, że wszystko można zrobić samemu.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Chuderska Ferie zimowe biblioteka Nowy Sącz czas wolny radio dla dzieci

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zmienia nazwę. Jak rozwijała się ta placówka?

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu mieści się w zabytkowym budynku dawnego Banku Austro-Węgierskiego. Możemy tu podziwiać m.in. stałą wystawę historyczną opowiadającą o dziejach miasta w latach 1867-1945, a także przenieść się do pracowni Bolesława Barbackiego. Co istotne, w środę (24.01) placówka zmienia nazwę na Muzeum Ziemi Sądeckiej. 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Domoradzki Nowy Sącz muzeum historia Polski

Wokalne talenty przyjeżdżają do Nowego Sącza! 26 czerwca rusza XX Festiwal "Skowroneczek"

W najbliższy poniedziałek 26 czerwca do Nowego Sącza przyjadą wokalne talenty z różnych stron Polski, a także artyści z zagranicy. Przed nami jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", który od dwóch dekad promuje twórczość skomponowaną dla dzieci i wykonywaną przez dzieci. Dodatkowo, w tym roku zdobywczyni lub zdobywca nagrody głównej Grand Prix weźmie udział w 9-dniowym wyjeździe do Włoch, który połączy zwiedzanie z koncertowaniem! Patronat medialny Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  patronatPRD piosenki dla dzieci Nowy Sącz

O Nowym Sączu i Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek"

Nowy Sącz warto odwiedzić z wielu powodów. Najmłodszych może zainteresować również odbywający się tam Międzynarodowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Skowroneczek", którego tegoroczna edycja rozpocznie się pod koniec czerwca. O innych urokach Nowego Sącza, jak również o festiwalu i związanym z nim zespole Promyczki Dobra, opowiedzieliśmy w "Jedynce Dzieciom".
Zobacz więcej na temat:  dzieci Joanna Ficińska Nowy Sącz

Jarosław Kaczyński w Nowym Sączu: dzisiaj mamy moment sprawdzenia naszych relacji z Unią Europejską

- Dzisiaj mamy moment sprawdzenia naszych relacji z Unią Europejską. To jest spór, który dotyczy już nie tylko znacznej sumy pieniędzy, ale dotyczy suwerenności naszego kraju - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński regiony małopolskie Nowy Sącz Unia Europejska