Polskie Radio
Section05
pr poleca koncerty dwójka

Aga Zaryan i Michał Tokaj w "Domówce z Dwójką" [WIDEO]

16 marca minęło dokładnie 10 lat, odkąd po raz pierwszy polska artystka pojawiła się na płycie wytwórni Blue Note. Album nosił tytuł "Looking Walking Being", a wokalistka obdarzona ciepłym, matowym głosem zjednuje sobie dziś zarówno miłośników jazzu, jak i wielbicieli pięknej, inteligentnej piosenki. Aga Zaryan była bohaterką kolejnej, siódmej już odsłony cyklu "Domówka z Dwójką".
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Aga Zaryan

"Domówka z Dwójką". Baryton Andrzej Filończyk i słynne arie operowe [WIDEO]

W szóstej odsłonie audycji, w której artyści zaprzyjaźnieni z Programem 2 koncertują dla słuchaczy i internautów, wystąpił śpiewak operowy Andrzej Filończyk. Młody, ale robiący oszałamiającą karierę baryton, zaprezentował przebojowe arie, a akompaniowała mu na fortepianie Katarzyna Sienkiewicz. Koncert transmitowany był na antenie Dwójki oraz - w formie wideo - na stronie internetowej oraz Facebooku stacji.
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Dwójka

"Domówka z Dwójką". Miłosz Pękala i Magdalena Kordylasińska-Pękala [WIDEO]

To czwarty już muzyczny wieczór z cyklu "Domówka z Dwójką". Po poetyckim występie w klimacie retro Mai Kleszcz i Wojtka Krzaka, specjalnie zaaranżowanych i napisanych na "Domówkę" utworach Jakuba Józefa Orlińskiego i Aleksandra Dębicza oraz kameralnym występie Pawła Szamburskiego pora na kolejny duet. W sobotę (9 maja) o godz. 19.00, na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku Dwójki można było posłuchać koncertu Miłosza Pękali i Magdaleny Kordylasińskiej-Pękali, czyli małżeńskiego, perkusyjnego tandemu, który gra muzykę współczesną, etniczną i improwizowaną.
Zobacz więcej na temat:  koncert