Polskie Radio
Section05
pr24 hp

PR24 Dożywocie dla zabójcy Adamowicza. "Nietrafiona była próba kwalifikowania zabójstwa jako mordu politycznego"

- Kilkanaście lat temu faktycznie doszło do zabójstwa politycznego w Łodzi. Tym razem mieliśmy do czynienia z zaburzonym człowiekiem, który dokonał strasznej zbrodni. Do końca życia będzie siedział w więzieniu - mówił w Polskim Radiu poseł PiS Marcin Porzucek. Gośćmi byli również Marek Sawicki (PSL), Marcin Kulasek (Lewica) i minister Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Adamowicz sąd zabójstwo

Polskie i słowackie MiG-i-29 dla Ukrainy. Wiceszef MON: pomoc ma namaszczenie NATO

- Ten sprzęt był wykorzystywany przez Ukrainę. Ukraińscy piloci znają samoloty MiG-29. Przy donacjach na rzecz Ukrainy w pierwszej kolejności zawsze myślimy o tym, aby przekazywać tzw. postsowiecki sprzęt - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. W czwartek prezydent Andrzej Duda poinformował, że Polska przekaże Ukrainie myśliwce MiG-29.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 armia POLSKA wojsko Ukraina wojna na Ukrainie Słowacja samoloty lotnictwo

PR24 Putin oficjalnie ścigany. Poseł PiS: kwestia symboliczna, ale mająca znaczenie moralne

- Wszyscy ci, którzy wspierają Władimira Putina, którzy prowadzą tę wojnę, zasługują na trybunał i na pewno dożywocia - powiedział w Polskim Radiu 24 Patryk Wicher z PiS komentując nakaz aresztowania wobec Władimira Putina. - Na razie jest to kwestia ikoniczna, symboliczna, ale mająca duże odium społeczne i moralne: sprawiedliwości, która jest i kiedyś się zmaterializuje - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach PSL Rosja Władimir Putin wojna na Ukrainie zbrodnie wojenne

Trybunał w Hadze kazał aresztować Putina. Bożena Żelazowska: mam nadzieję, że znajdą się odważni by to wykonać

- Dzisiaj wszystkie państwa Zachodu mówią, że Putin był zbyt łagodnie traktowany. Jeżeli ten wyrok nie będzie wykonany, to pozwoli Putinowi na dalsze działania i skoro znaleźli się odważni, żeby taki wyrok wydać, to mam mam nadzieję, że znajdą się odważni, by go wykonać - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PSL-Koalicji Polskiej Bożena Żelazowska komentując wydanie nakazu aresztowania Władimira Putina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach PSL Rosja Władimir Putin wojna na Ukrainie zbrodnie wojenne

Katargate. Czarnecki: Rosjanie mogą lobbować w PE, niekoniecznie występując w czapce z napisem "Russia"

- Dziwnym trafem aresztowani lub pozbawieni stanowisk europosłowie w ramach afery korupcyjnej nie poparli rezolucji PE o tym, że Rosja jest państwem sponsorującym terroryzm. Te osoby demonstracyjnie nie głosowały, jedna wstrzymała się od głosu - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Parlament Europejski korupcja Unia Europejska

Atak na Jana Pawła II. Kaleta: ktoś się bardzo cieszy, że w Polsce uderza się w taki autorytet

- Ktoś się z tego bardzo cieszy, że w Polsce podbija się kwestię uderzenia w jakąkolwiek świętość, w jakiekolwiek autorytety. To nie jest już tylko i wyłącznie rola polityków PiS-u, Zjednoczonej Prawicy, by dobrego imienia Jana Pawła II bronić, ale to jest rola całego narodu - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Piotr Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Piotr Kaleta Jan Paweł II bronimy Jana Pawła II

Co z emeryturami stażowymi? Piotr Duda: potrzeba decyzji politycznej

- Wraz z panem prezydentem zrobiliśmy wszystko, co do nas należy, co w naszej mocy. Projekt prezydencki dotyczący emerytur stażowych nie został dotąd skierowany do pierwszego czytania. Pierwsze czytanie projektu obywatelskiego obyło się ponad rok temu w grudniu. Nie ma w tej sprawie decyzji politycznej - mówił w Polskim Radiu 24 przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Duda Adrian Klarenbach emerytura Solidarność NSZZ

NSA nakazuje wstrzymanie prac na Odrze. Gróbarczyk: decyzja tożsama z orzeczeniem TSUE ws. Turowa

- Jeśli sędzia nakazuje odwrócenie biegu rzeki Odry z północy na południe, wykonanie takiego nakazu jest niemożliwe. Taka operacja byłaby nie tylko niebezpieczna, ale również spowodowałaby ogromne straty finansowe dla państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk. Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury odniósł się do decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego, który podtrzymał wcześniejszą decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dot. wstrzymania inwestycji na Odrze.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo infrastruktury POLSKA Polskie Radio 24 Marek Gróbarczyk Odra NSA polityka

Zarzuty opozycji ws. systemu monitorowania wyborów. Cieszyński: to nieuprawnione insynuacje

- System będzie zbudowany w sposób, który bez jakichkolwiek wątpliwości pozwoli stwierdzić, że nagrania, które zostały przekazane, są autentyczne i nikt przy nich nie manipulował. Uważam, że tego rodzaju nieuprawnione insynuacje to krzywda, którą się robi demokracji. Tak się robić nie powinno, jeśli się nie ma na to jakichkolwiek dowodów - podkreślił w Polskim Radiu 24 Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyfryzacji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka wybory parlamentarne ordynacja wyborcza Janusz Cieszyński

Obietnice przedwyborcze opozycji. Poseł PiS: kiedy rządzili, nie spełnili swoich postulatów

- Pamiętamy dobrze czas, kiedy obecna opozycja mówiła, że obniży podatki. Podwyższyła je. Pamiętamy, że mówiła, iż nie podwyższy wieku emerytalnego, a podwyższyła go. Należy trzymać się tego, co jest pewne. My obiecaliśmy i zrealizowaliśmy wiele programów społecznych - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Katarzyna Sójka. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA opozycja polityka Platforma Obywatelska

PR24 "Dyskryminacja poglądów prawicowych". Oskar Szafarowicz o próbach usunięcia go z uczelni

- To dyskryminacja poglądów prawicowych i to w formie dawno niewidzianej na polskich uczelniach. Na mojej osobie chce się pokazać, że ci, którzy mają takie poglądy jak ja - konserwatywne, prawicowe, patriotyczne - nie mają prawa ich ujawniać i ich manifestować, bo będą zastraszeni, zaszczuci i wyrzuceni z uczelni - podkreślił w Polskim Radiu 24 Oskar Szafarowicz, działacz PiS i student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Uniwersytet Warszawski POLSKA

Kazimierz Smoliński: świadczenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych są systematycznie podwyższane

- Znieśliśmy zakaz pracy dla osób opiekujących się niepełnosprawnymi. Ich świadczenia są już dużo wyższe, i nie mają zakazu pracy, więc jeżeli ktoś jest w stanie pogodzić opiekę z pracą, to może - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kazimierz Smoliński, komentując rządowe wsparcie dla opiekunów niepełnosprawnych. - Co roku te świadczenia są podwyższane - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Kazimierz Smoliński niepełnosprawni Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

"Zezwierzęcenie połączone z kompletną głupotą". Władysław Teofil Bartoszewski o dramacie w Pruszkowie

- To kompletne zdziczenie, nie wiem, czy za to należy winić rodziców, szkołę, czy obojętność społeczną - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Władysław Teofil Bartoszewski (PSL - Koalicja Polska), komentując sprawę znęcania się nad nastolatkiem w Pruszkowie. - To mogą być dzieci zupełnie normalnych rodziców, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, co ich dzieci robią poza domem - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski przemoc społeczeństwo

Afera szpiegowska w RFN. Gmyz: rosyjska aktywność na terenie Niemiec jest największa od czasów zimnej wojny

- Niemiecki wywiad skompromitował się tą aferą szpiegowską. Nie był w stanie wykryć kreta we własnych szeregach. Takich szpiegów w Niemczech jest zapewne dużo więcej. Coroczne raporty kontrwywiadowcze mówią, że aktywność rosyjska na terenie Niemiec jest największa od czasów zimnej wojny - podkreślił w Polskim Radiu 24 dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Cezary Gmyz Michał Rachoń ŚWIAT Niemcy służby specjalne BND

Atak TVN na Jana Pawła II. Lichocka: działania tej stacji wpisują się w wojnę hybrydową Rosji przeciw Polsce

- TVN przez całe lata propaguje kremlowską propagandę na temat smoleńska, a teraz uderza w Jana Pawła II. Działania TVN wpisują się w wojnę hybrydową, którą Rosja prowadzi z Polską. Podział polskiej wspólnoty jest w interesie Kremla - podkreśliła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Joanna Lichocka Jan Paweł II Kościół katolicki TVN