X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
rekonstrukcja rządu

Szef KPRM: nie ma w planach rekonstrukcji rządu

- Nie jest planowana rekonstrukcja rządu - podkreślił w rozmowie z poniedziałkową "Rzeczpospolitą" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Według niego nie ma też w planach rekonstrukcji w przyszłym roku. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedział, że wybory parlamentarne odbędą się w planowanym terminie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu Michał Dworczyk wybory do Parlamentu Europejskiego

Odchodzi 17 wiceministrów. Komentarze

"Zmiany w rządzie w ogromnym stopniu to nie są zmiany personalne, ani polityczne, tylko usprawniające pracę" - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że łącznie przyjął dymisję siedemnastu wiceministrów. O zmianach w administracji rządowej mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych UW, Paweł Lisicki (redaktor naczelny "Do Rzeczy") oraz Piotr Skwieciński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

Premier: przyjąłem dymisje od 17 wiceministrów

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów. Premier mówił na konferencji prasowej, że "w ogromnym stopniu" zmiany w rządzie nie są zmianami personalnymi i politycznymi, tylko zmianami "usprawniającymi pracę rządu". O zmianach w administracji rządowej mówił w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski z „Nowej Konfederacji” i „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość PiS premier kancelaria premiera

Premier ogłosi w poniedziałek kolejne dymisje wiceministrów

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w poniedziałek przedstawi kolejne dymisje wiceministrów w swoim rządzie. Zapewnił, że jest zdeterminowany, aby w ciągu dwóch miesięcy „odchudzić" rząd. Czy redukcje w poszczególnych resortach są dobrym pomysłem? O tym w magazynie „Północ-Południe” mówił dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki

Rekonstrukcja rządu. "Szansa na polepszenie wizerunku Polski"

Jarosław Kaczyński w liście do członków PiS zapewnił, że decyzja o rekonstrukcji rządu spowodowana była "elementarnymi zasadami, jakimi się kierujemy". O rekonstrukcji rządu mówili w audycji Ideologika o. Mariusz Bigiel (jezuita), Mohammed Adam Abd El Al  (Muzułmański Związek Religijny w Warszawie), rabin Szalom Ber Stambler; ks. Michał Jabłoński (pastor ewangelicki).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński dla GPC: Nie zmienimy kursu. Komentarze

Prezes PiS w wywiadzie dla Gazety Polskiej przyznał, że bierze pod uwagę fakt, że część wyborców twardego elektoratu jego partii nie zrozumie zmian w rządzie, które się dokonały i będzie miała poczucie rozczarowania. Poprosił wyborców o zaufanie. Zapewnił, że rząd ich nie zawiedzie. O rekonstrukcji i dalszych planach PiS rozmawiali w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Stanisław Janecki (Sieci Prawdy) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu