Polskie Radio
Section05
rekonstrukcja rządu

Odchodzi 17 wiceministrów. Komentarze

"Zmiany w rządzie w ogromnym stopniu to nie są zmiany personalne, ani polityczne, tylko usprawniające pracę" - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że łącznie przyjął dymisję siedemnastu wiceministrów. O zmianach w administracji rządowej mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych UW, Paweł Lisicki (redaktor naczelny "Do Rzeczy") oraz Piotr Skwieciński ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

Premier: przyjąłem dymisje od 17 wiceministrów

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przyjęciu dymisji 17 wiceministrów. Premier mówił na konferencji prasowej, że "w ogromnym stopniu" zmiany w rządzie nie są zmianami personalnymi i politycznymi, tylko zmianami "usprawniającymi pracę rządu". O zmianach w administracji rządowej mówił w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski z „Nowej Konfederacji” i „Do Rzeczy”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość PiS premier kancelaria premiera

Premier ogłosi w poniedziałek kolejne dymisje wiceministrów

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w poniedziałek przedstawi kolejne dymisje wiceministrów w swoim rządzie. Zapewnił, że jest zdeterminowany, aby w ciągu dwóch miesięcy „odchudzić" rząd. Czy redukcje w poszczególnych resortach są dobrym pomysłem? O tym w magazynie „Północ-Południe” mówił dr Tomasz Słupik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki

Rekonstrukcja rządu. "Szansa na polepszenie wizerunku Polski"

Jarosław Kaczyński w liście do członków PiS zapewnił, że decyzja o rekonstrukcji rządu spowodowana była "elementarnymi zasadami, jakimi się kierujemy". O rekonstrukcji rządu mówili w audycji Ideologika o. Mariusz Bigiel (jezuita), Mohammed Adam Abd El Al  (Muzułmański Związek Religijny w Warszawie), rabin Szalom Ber Stambler; ks. Michał Jabłoński (pastor ewangelicki).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński dla GPC: Nie zmienimy kursu. Komentarze

Prezes PiS w wywiadzie dla Gazety Polskiej przyznał, że bierze pod uwagę fakt, że część wyborców twardego elektoratu jego partii nie zrozumie zmian w rządzie, które się dokonały i będzie miała poczucie rozczarowania. Poprosił wyborców o zaufanie. Zapewnił, że rząd ich nie zawiedzie. O rekonstrukcji i dalszych planach PiS rozmawiali w Debacie Poranka Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska), Stanisław Janecki (Sieci Prawdy) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu

Nowe wyzwania dla przedsiębiorców. Rozmowa z ekspertami

Jak wygląda gospodarcza strona nowego rządu? Czego oczekują przedsiębiorcy i jak sprawdzi się na nowym stanowisku m.in. Jadwiga Emilewicz, nowa szefowa resortu przedsiębiorczości i technologii? W audycji Szukając Dziury w Całym mówili o tym Tomasz Wróblewski (Warsaw Enterprise Institute) i Piotr Trudnowski (Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Łukasz Warzecha ekonomia przedsiębiorstwo gospodarka polska biznes rozwój firmy

"Zarzucając prezydentowi zdradę, krytykuje się prezesa PiS"

Każdy, kto zarzuca prezydentowi zdradę, powinien wiedzieć, że chcąc nie chcąc stawia zarzuty też premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, odnosząc się do krytyki pod adresem prezydenta po zmianach w rządzie.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda Krzysztof Łapiński rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński polityka POLSKA