Polskie Radio
Section05
Nowa Lewica

TYLKO U NAS Komitety opozycyjne składają sprzeczne obietnice. Bochenek: to pretekst, żeby po wyborach się wycofać

Obietnice składane przez polityków KO, Lewicy i Trzeciej Drogi często wzajemnie się wykluczają. Czy w związku z tym opozycja powinna przedstawić wspólny program, skoro deklaruje, że po wyborach zawrze koalicję? - Brak wspólnego programu to pretekst, żeby wycofać się ze swoich obietnic - uważa rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Bochenek PiS opozycja koalicja obywatelska Nowa Lewica Polska 2050 PSL

TYLKO U NAS Debata "Najważniejsze Wybory". Pytania uczestników

W drugiej części debaty uczestnicy wybierali kolejno rozmówców, każdy z pytanych miał minutę na odpowiedź. Poruszono kwestie, które są w centrum bieżących dyskusji politycznych. W debacie prowadzonej przez Krzysztofa Świątka i Jacka Prusinowskiego wzięli udział: Krzysztof Bosak (Konfederacja), Radosław Fogiel (PiS), Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Dariusz Kacprzak (wiceburmistrz Pragi Północ, Niezależni Samorządowcy), Anna Maria Żukowska (Nowa Lewica) i Agnieszka Buczyńska (Trzecia Droga).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Krzysztof Bosak Radosław Fogiel Marcin Kierwiński Anna Maria Żukowska Konfederacja Nowa Lewica debata

PR24 Lewica poprze program "Przyjazne osiedle"? Krutul: jeśli będą dobre rozwiązania, nie widzę przeszkód

- Jeżeli w programie "Przyjazne osiedle" byłyby dobre rozwiązania i ewentualnie byłaby jakaś możliwość zgłoszenia poprawek, to nie widzę przeszkód - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Paweł Krutul, pytany o możliwość poparcia propozycji PiS-u.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka budownictwo PRL mieszkania Magdalena Złotnicka Nowa Lewica

PR24 Balt o wykluczeniu Maciejewskiej: realizowała swoje interesy. Dobrze, że już jej nie ma w Nowej Lewicy

Beata Maciejewska już nie jest posłem Nowej Lewicy. - Realizowała swoje interesy i dobrze, że już jej nie ma w Nowej Lewicy. Ma swoje problemy i powinna je wytłumaczyć. Lewica podejmuje działania w stosunku do osób, których zachowanie budzi wątpliwości - mówił w Polskim Radiu 24 - Marek Balt europoseł Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Nowa Lewica Adrian Klarenbach wybory w Polsce wybory parlamentarne Polskie Radio 24

Tusk zmarginalizuje inne partie opozycji? Poseł Lewicy: obawiam się spadku poparcia dla PSL i Polski 2050

- Badania zrealizowane po marszu opozycji w Warszawie pokazują, że mamy w sondażach stabilne 10 proc. poparcia. W tym kontekście bardziej się obawiam o spadki w sondażach dla kolegów z PSL i Polski 2050 - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Donald Tusk Nowa Lewica wybory parlamentarne PSL Polska 2050