Polskie Radio
Section05
rcb

Sztab kryzysowy na Podkarpaciu. Ulewy, zalane drogi, domy odcięte od świata

Na Podkarpaciu zalane są drogi i posesje, wiele domów zostało odciętych od świata. Ludzie czekają na ewakuację na wyższych piętrach budynków. Partery w wielu domach są pod wodą. Fala powodziowa zbliża się do Rzeszowa. W sobotę w nocy w Rzeszowie zebrał się sztab kryzysowy z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody burze wiatr deszcz rcb IMGW pogoda POLSKA

ALERTY POGODOWE Burze z gradem, intensywne opady deszczu i silny wiatr. Ostrzeżenia RCB i IMGW

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alerty pogodowe dla południowej i północno-zachodniej Polski. Ostrzega przed burzami z gradem, intensywnymi opadami deszczu i przed silnym wiatrem. Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami dla większości kraju - nie obowiązują one tylko w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim oraz we wschodniej części województw mazowieckiego i lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody burze wiatr deszcz rcb IMGW pogoda POLSKA

ALERTY POGODOWE Wichury nad Polską. Zerwane linie, uszkodzone budynki, setki interwencji strażaków

- Od wczoraj strażacy interweniowali w całym kraju około 1100 razy w związku z silnym wiatrem. Wichury spowodowały przerwy w dostawach energii elektrycznej - powiedziała Polskiemu Radiu Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. IMGW utrzymał ostrzeżenie II i III stopnia przed silnym wiatrem. Alerty obejmują niemal cały kraj.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda wiatr alert pogodowy rcb Tatry