Polskie Radio
Section05
oszustwo

Oferowali auta na sprzedaż, po czym znikali. Zarobili 1,6 mln zł. Grozi im 10 lat więzienia

- Oferowali w internecie auta na sprzedaż. Pobierali zaliczki, a następnie znikali. W ten sposób naciągnęli swoich klientów na 1,6 mln zł. Wpadli w ręce policyjnych speców od zwalczania cyberprzestępczości - poinformował podkom. Krzysztof Wrześniowski z Zespołu Prasowego CBZC.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyberprzestępczość przestępczość oszustwo oszustwa samochody samochód wyłudzenia policja

List gończy za byłym zarządcą Pałacu Tarnowskich. Ścigany m.in. za oszustwa

Sąd wydał list gończy za byłym zarządcą Pałacu Tarnowskich w Ostrowcu Świętokrzyskim - Andrzejem Dobrzynieckim-Cartier - poinformował PAP rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach sędzia Jan Klocek. We wrześniu Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał wyrok dwóch lat i czterech miesięcy więzienia za oszustwa i łamanie praw pracowniczych, jednak do tej pory skazany nie został doprowadzony do odbycia kary.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo sąd policja oszustwo

Zbigniew Ziobro złożył skargę na decyzję sądu ws. oszustwa. "Prawo nie może być narzędziem do krzywdzenia ludzi"

Złożyłem skargę nadzwyczajną ws. małżeństwa, które padło ofiarą oszustwa; stracili nieruchomość wartą kilkanaście milionów złotych - poinformował w sobotę w mediach społecznościowych minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Zbigniew Ziobro sąd sądownictwo prokuratura Prokuratura Krajowa Prokuratura Generalna Ministerstwo Sprawiedliwości oszustwo oszustwa przestępczość

Grodzki w końcu stanie przed sądem? W tle nie tylko zarzuty o korupcję, ale też oszustwa i pranie brudnych pieniędzy

Nie tylko korupcja, ale też oszustwa i pranie brudnych pieniędzy pod przykrywką Fundacji Pomocy Transplantologii - to zarzuty, które, jak ustalił portal niezalezna.pl, śledczy skierowali w drugim wniosku o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Grodzki policja prokuratura korupcja pieniądze Senat polityka immunitet przestępczość oszustwo szpital

"Żądza pieniądza". Jak działają sprawcy lichwy mieszkaniowej? [POSŁUCHAJ]

Reportaż o procederze lichwy mieszkaniowej, utraconych nieruchomościach i zaangażowanych w te oszustwa urzędnikach państwowych - notariuszach. – To opowieść o ludzkich kłopotach i naiwności i tych, którzy z niej żyją. Opowieść o łatwowierności i żądzy pieniądza – mówił, zapraszając na audycję, jej autor Adam Bogoryja-Zakrzewski. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Adam Bogoryja-Zakrzewski pr poleca pożyczka nieruchomości oszustwa oszustwo