Polskie Radio
Section05
słuchowisko

Bogusław Schaeffer przewidział przyszłość? Posłuchaj!

Tekst napisany przez Bogusława Schaeffera w 2006 roku dla Marka Frąckowiaka zaskakuje dziś niepokojącą aktualnością. To niemal "Dziady” A. D. 2020. Absurd stał się rzeczywistością. Program 1 Polskiego Radia zaprasza do wysłuchania premierowego słuchowisko Bogusława Schaeffera p.t. "Multimedialne coś" w reżyserii Mateusza Tracza, które wyemitowaliśmy w sobotę (9 maja) po godzine 21.00.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Tracz Bogusław Schaeffer słuchowisko

"Beksiński. Portret artysty" i "Korek" - majowe słuchowiska w Czwórce

W sobotnich, majowych wydaniach audycji "W to mi graj" Czwórka zaprezentuje ciekawe współczesne produkcje, takie jak: "Beksiński. Portret artysty", zaskakujące słuchowisko "Korek", jednoaktówka "Rozmowa kwalifikacyjna", wcale nie romantyczna "Atrakcyjna nieznajoma" Bogdana Loebla czy niesamowita opowieść o alpinistach "Bar na Paterhornie" według "Bitwy na szczycie" Rolanda Topora.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka słuchowisko KULTURA

Bitwa Warszawska w Polskim Radiu. Konkurs na słuchowisko rozstrzygnięty

Rozpisany w listopadzie konkurs na scenariusz słuchowiska w 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej rozstrzygnięty! Laureatem I nagrody został Jarosław Jakubowski za scenariusz słuchowiska "Ryngraf". To i pozostałe nagrodzone słuchowiska słuchacze Programu 1 Polskiego Radia będą mogli usłyszeć w sierpniu.
Zobacz więcej na temat:  bitwa warszawska historia Polski słuchowisko konkurs Teatr Polskiego Radia Janusz Kukuła Marcin Kusy