Polskie Radio
Section05
śnieg

"Jakby to zeszło w dzień, byłaby straszna tragedia". Potężna lawina w rejonie Morskiego Oka

Do Morskiego Oka w Tatrach w nocy z wtorku na środę zeszła potężna lawina śnieżna z Marchwicznego Żlebu. Gdyby lawina zeszła za dnia, doszłoby do ogromnej tragedii, bo w tym miejscu były tłumy turystów – powiedział leśniczy Tatrzańskiego Parku Narodowego Grzegorz Bryniarski z obwodu ochronnego Morskie Oko.
Zobacz więcej na temat:  lawiny śnieg Morskie Oko Zakopane Tatry bezpieczeństwo POLSKA regiony góry

ALERT POGODOWY Uwaga na śnieg i śnieg z deszczem. GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożność na drogach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega, że w większości kraju spodziewany jest śnieg oraz śnieg z deszczem. Kierowcy na Dolnym Śląsku, w woj. lubuskim, małopolskim oraz warmińsko-mazurskim powinni uważać również na śliskie jezdnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo pogoda GDDKiA prognoza pogody zima śnieg Radio kierowców kierowcy drogi

Zimowe wyzwania w Polsce i za granicą

Niektóre miejsca na Ziemi wymagają od kierowców specjalnych umiejętności. Droga nie należy do najprzyjemniejszych, gdy pokryta jest lodem, leży na niej kilkadziesiąt centymetrów śniegu, a przed nami ciągnie się wizja serpentyn oraz stromych zjazdów i pojazdów. Jak radzić sobie w takich warunkach? 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody zima śnieg Finlandia Rosja Polskie Radio góry Zakopane wypadek bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze samochód

ALERT POGODOWY Wiatr nawet do 130 km/h i burze śnieżne. IMGW ostrzega

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Dotyczy ono województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Dla północnych powiatów obowiązuje ostrzeżenie najwyższego, trzeciego stopnia, a dla południowych - drugiego. Dodatkowo dla północnej, centralnej i wschodniej części kraju obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem w godzinach wieczornych i nocnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody wiatr deszcz śnieg IMGW regiony