Polskie Radio
Section05
śnieg

prognoza pogody Polska będzie podzielona na dwie strefy. Sprawdź pogodę na ostatnie dni marca

Jak informuje IMGW nad Europą dominują rozległe niże z ośrodkami w rejonie Europy Centralnej, Morza Białego i Morza Śródziemnego. Związane z nimi są układy pofalowanych frontów atmosferycznych. Polska znajduje się w rozległym obszarze obniżonego ciśnienia z głównym ośrodkiem niżowym nad Morzem Śródziemnym. Nad naszym krajem przebiegają dwa pofalowane i prawie stacjonarne fronty atmosferyczne. Utrzymuje się nad nami powietrze polarne morskie, cieplejsze na południu kraju i chłodniejsze na północy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prognoza prognoza pogody pogoda IMGW słońce wiatr chmury Radio kierowców deszcz śnieg

ALERT POGODOWY IMGW ostrzega przed oblodzeniem na drogach. Alert dotyczy pięciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem w południowo-wschodniej Polsce i przed intensywnymi opadami śniegu w Karpatach. Ostrzeżenia przed oblodzeniem wydano dla województw: świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, południowo-zachodniej części lubelskiego i dla powiatu garwolińskiego na Mazowszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW pogoda lód śnieg drogi prognoza pogody Radio kierowców społeczeństwo

Wiejemy!

Ostatnimi czasy przez Polskę przetoczyły się silne wichury. Wiatr wiał gdzieniegdzie z prędkością nawet 120 km/h, a Alerty RCB przychodziły na telefon zdecydowanie częściej, niż sąsiadka na ploteczki przy kawce. Jak radzić sobie w sytuacji silnego wiatru? O czym pamiętać, jeśli nie możemy zostać w domu?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA IMGW zima śnieg wiatr pogoda społeczeństwo prognoza pogody kierowca kierowcy samochód samochody bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców

PROGNOZA POGODY "Słaby śnieg tylko na południu". Zobacz prognozę pogody na sobotę

Według informacji przekazanych przez dyżurnego synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michała Folwarskiego "sobota będzie pogodnym dniem". Jak zaznaczył "jedynie na krańcach wschodnich możliwe są zanikające opady śniegu lub deszczu". - Temperatura wyniesie od 1 st. C do 5 st. C - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda prognoza pogody IMGW słońce śnieg deszcz wiatr zima Radio kierowców