Polskie Radio
Section05

sporty zimowe

TYLKO U NAS Waś na podium w Tomaszowie, rekordy Kuliżnikowa

W Tomaszowie Mazowieckim zakończył się pierwszy dzień zawodów Pucharu Świata, w którym rywalizują najlepsi panczeniści. Na imprezę tej rangi polskie łyżwiarstwo czekało 19 lat, nigdy jednak takich zawodów nie organizowaliśmy "pod dachem". "A może byśmy tak najmilszy wpadli na dzień do Tomaszowa?", śpiewała Ewa Demarczyk, warto wpaść nawet na trzy dni, bo zawody potrwają do niedzieli.
Zobacz więcej na temat:  łyżwiarstwo szybkie RELACJA

"Ekstra" konkurs w Zakopanem? "To jedna z opcji"

Podczas najbliższego weekendu miały się odbyć zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Ze względu na kiepskie warunki pogodowe Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła jednak decyzję o odwołaniu konkursu w Niemczech. W związku z tym pojawiła się opcja dotycząca przeprowadzenia dodatkowych zawodów, a jednym z proponowanych miejsc jest Zakopane. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2018/2019

Prezes PZN: skoczkowie powalczą o najważniejsze trofea

– Polscy skoczkowie będą walczyć o najważniejsze trofea i spokojnie wytrzymają trudy sezonu. Są przygotowani jeszcze lepiej niż w ubiegłych latach – wskazał Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. W "Magazynie Sportowym" rozmowa o dobrej postawie Polaków na początku tegorocznej rywalizacji, a także o celach, jakie zostały przed nimi postawione.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2018/2019