Polskie Radio
Section05

Szymon Marciniak

Inaczej być nie mogło. Iga Świątek Sportowcem Roku 2022

Iga Świątek została triumfatorką 88. Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Polski, którego organizatorami były "Przegląd Sportowy" i Telewizja Polsat. Najlepsza tenisistka świata wyprzedziła indywidualnego mistrza świata w jeździe na żużlu Bartosza Zmarzlika. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Iga Świątek Robert Lewandowski Dawid Kubacki Bartosz Zmarzlik Paweł Fajdek mateusz ponitka Kamil Semeniuk Adrian Meronk Cezary Kulesza Sebastian Świderski

Marciniak w Premier League? "To musi być jakiś system"

Szymon Marciniak i jego sędziowski zespół z Polski został świetnie oceniony za pracę podczas finału Mistrzostw Świata Katar 2022, w którym zmierzyła się Argentyna z Francją. Polski sędzia, który pracuje także w Ekstraklasie zdobył rozgłos. Czy inne ligi mogą go zatrudnić? - Myślę, że to musi być jakiś system, że UEFA mogłaby wyznaczać sędziów z poszczególnych krajów na rozgrywki ligowe w innych krajach - mówi Michał Listkiewicz, były sędzia międzynarodowy.     
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna SPORT Katar 2022 mistrzostwa świata fifa

Marciniak nie zawiódł. Pokazał klasę nie tylko podczas gry

Szymon Marciniak świetnie się spisał, sędziując w niedzielę finał piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Polski arbiter pokazał też klasę po zakończeniu meczu, który Argentyna wygrała po rzutach karnych. Kamery uchwyciły, jak Marciniak pocieszał załamanego lidera reprezentacji Francji Kyliana Mbappe. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Francji reprezentacja Argentyny Cezary Kulesza mistrzostwa świata Kylian Mbappe

Kapitalny finał mundialu. Argentyna wraca na tron

Reprezentacja Argentyny została piłkarskim mistrzem świata! W stojącym na niesamowitym poziomie finale turnieju w Katarze "Albicelestes" pokonali po rzutach karnych broniącą tytułu Francję 4-2. W regulaminowym czasie padł wynik 3:3. Mecz prowadzili polscy sędziowie, na czele z Szymonem Marciniakiem. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Francji reprezentacja Argentyny Leo Messi lionel messi Kylian Mbappe mistrzostwa świata

Marciniak w elicie: czasem z mojej winy się nie udawało

Szymon Marciniak i jego zespół są w trakcie jednego z najlepszych sezonów w karierze. Przed Polakami największe tegoroczne wyzwanie - finałowy mecz Mistrzostw Świata Katar 2022, w którym Argentyna zmierzy się z Francją. - Miałem w karierze wiele szans, jednak po prostu się nie udawało, czasem z mojej winy - przyznał Szymon Marciniak w rozmowie z Robertem Skrzyńskim z Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022