Polskie Radio
Section05
kamil bortniczuk

Legia Warszawa celem ataku służb w Alkmaar. Bortniczuk interweniuje u ministra sportu Holandii

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk poinformował, że w trybie pilnym skierował pismo do ministra sportu Holandii w celu wyjaśnienia zajść, do których doszło w Alkmaar po meczu miejscowego AZ z Legią Warszawa. Chodzi o sprawę działaczy, piłkarzy i kibiców stołecznego klubu, którzy po spotkaniu zostali zaatakowani przez miejscową policję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Legia Warszawa kamil bortniczuk Holandia Piłka nożna ministerstwo sportu społeczeństwo

Rozpoczął się II Europejski Kongres Sportu i Turystyki. "Będziemy świadkami wydarzeń o znaczeniu historycznym"

- Dysponujemy rekordowymi środkami na polski sport – powiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, otwierając we wtorek w Zakopanem II Europejski Kongres Sportu i Turystyki. W środę gośćmi wydarzenia będą prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. – Będą mówili o rzeczach wielkich, konkretnych, na miarę naszych ambicji – zdradził Bortniczuk.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kamil bortniczuk Andrzej Duda Mateusz Morawiecki igrzyska olimpijskie

Minister sportu o aferze w PZPN: rozpętano nieproporcjonalną burzę

- Wiemy, że nawet ci, którzy krytykowali, wcześniej tego samego pana Stasiaka zapraszali do swoich lóż - myślę tutaj o jednej z firm bukmacherskich. Wiemy, że osoby skazane za korupcję w piłce nożnej były w sztabie polskiej kadry - myślę tu o jednym z trenerów bramkarzy, a wcześniej bramkarzu. Więc to nie jest aż taka skala wydarzenia, żeby zrobić z tego ogólnopolską nagonkę - mówił w Programie 3 Polskiego Radia minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, odpowiadając na pytanie dot. kontrowersji związanych z delegacją PZPN do Mołdawii.
Zobacz więcej na temat:  PZPN kamil bortniczuk POLSKA Piłka nożna reprezentacja Polski

"Bon szkolny – Poznaj Polskę". Minister Bortniczuk: budowa pedagogiki dumy, wsparcie turystyki

Jak powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, program "Bon szkolny – Poznaj Polskę" ma poparcie kierowanego przez niego resortu. – Po covidowym bonie turystycznym będzie to zauważalny zastrzyk gotówki dla branży – ocenił.
Zobacz więcej na temat:  kamil bortniczuk POLSKA polityka Trójka turystyka edukacja POLSKA ministerstwo sportu

Projekt "Bezpieczna woda". Minister Bortniczuk przekazał 94 łodzie motorowe

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk przekazał 94 łodzie motorowe, które będą wykorzystywane, aby dbać o bezpieczeństwo osób trenujących lub wypoczywających nad wodą. Projekt "Bezpieczna woda" jest realizowany w ramach wakacyjnej akcji "Bądź aktywny, bądź bezpieczny" we współpracy z Polskim Związkiem Kajakowym i Polskim Związkiem Towarzystw Wioślarskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kamil bortniczuk ministerstwo sportu woda bezpieczeństwo społeczeństwo

IO 2036 w Polsce? "Powinniśmy się o nie starać"

Dzięki dobrej organizacji Igrzysk Europejskich poczyniliśmy krok milowy do tego, żeby utwierdzić sportową społeczność w tym, że Polska jest świetnym organizatorem także imprez multidyscyplinarnych. Będę optował za tym, żeby złożyć aplikację o organizację igrzysk olimpijskich w roku 2036 - powiedział w środę w Studiu PAP minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.
Zobacz więcej na temat:  SPORT igrzyska olimpijskie ministerstwo sportu kamil bortniczuk

"To wielkie przedsięwzięcie". Kamil Bortniczuk o Igrzyskach Europejskich w Krakowie

Minister sportu Kamil Bortniczuk powiedział, że rozpoczynające się w Krakowie Igrzyska Europejskie są doskonałą promocją Polski na arenie międzynarodowej. Minister sportu podkreślił w TVP Info, że organizacja takiego przedsięwzięcia może być wstępem do starania się o organizację przez Polskę igrzysk olimpijskich.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska kamil bortniczuk Kraków promocja POLSKA społeczeństwo

Szymon Marciniak odznaczony przez Ministerstwo Sportu

Sędzia Szymon Marciniak otrzymał z rąk ministra sportu i turystyki, Kamila Bortniczuka Złotą Odznakę "Za zasługi dla sportu", najwyższe resortowe odznaczenie. - Jesteśmy dumni, że Polak prowadził tak ważne i prestiżowe wydarzenia jak finał piłkarskich mistrzostw świata w Katarze oraz finałowe starcie w Lidze Mistrzów - argumentował minister.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Szymon Marciniak kamil bortniczuk ministerstwo sportu