Polskie Radio
Section05
Waldemar Fornalik

Debiut Santosa w Pradze. Selekcjoner ma patent na Euro

Fernando Santos zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski meczem z Czechami w eliminacjach Euro 2024. Jak nowy trener Biało-Czerwonych poradzi sobie na tle poprzedników? 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna reprezentacja Polski Euro 2024 reprezentacja Czech Fernando Santos Janusz Wójcik Zbigniew Boniek Franciszek Smuda Jerzy Brzęczek Jerzy Engel Waldemar Fornalik Adam Nawałka Paweł Janas Stefan Majewski Czesław Michniewicz Paulo Sousa

Michniewicz jak Engel czy Nawałka? Co dalej z selekcjonerem?

Leo Beenhakker, Adam Nawałka i Paulo Sousa to selekcjonerzy piłkarskiej reprezentacji Polski, którzy po ważnych turniejach w XXI wieku pozostali na tym stanowisku. Każdy z nich - po mistrzostwach Europy. Wkrótce rozstrzygnie się, jaki los po mundialu w Katarze czeka Czesława Michniewicza.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 reprezentacja Polski Czesław Michniewicz Jerzy Engel Paweł Janas Waldemar Fornalik Adam Nawałka Jerzy Brzęczek

Rekordowe liczby w Piaście. Fornalik przeszedł do historii

Były selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik po pięciu latach przestał pełnić funkcję trenera piłkarzy Piasta Gliwice. Jak wylicza "EkstraStats.pl" 59-latek prowadził gliwiczan nieprzerwanie od 1863 dni, co jest najdłuższą serią spośród trenerów w Ekstraklasie w XXI wieku. To oczywiście tylko niektóre rekordy Fornalika.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Waldemar Fornalik piast gliwice

"Waldek King" stracił pracę. Piast znalazł nowego trenera

Słabe występy w bieżącym sezonie PKO BP Ekstraklasy sprawiły, że Piast Gliwice rozwiązał za porozumieniem stron umowę z trenerem Waldemarem Fornalikiem, który w 2019 roku doprowadził klub z Górnego Śląska do jedynego w historii mistrzostwa Polski. Nowym szkoleniowcem Piasta został Aleksandar Vuković, który poprzednio pracował w Legii Warszawa. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Ekstraklasa Waldemar Fornalik piast gliwice