"Kochaj jakby..." - nowa piosenka zespołu Elements premierowo w radiowej Jedynce - Ta kompozycja sama na nas spłynęła. Po jakimś czasie improwizowania, szukania muzyki dla nietoperzy, głębokiej psychodeli, nagle zapragnęliśmy zrobić coś, co by było proste, co by dobrze "leżało pod palcami" - powiedział w "Muzycznej Jedynce" o utworze "Kochaj jakby..." Leszek Biolik z Elements. Zobacz więcej na temat: Leszek Biolik Kamil Wicik MUZYKA
Polak na zakupach. Polubiliśmy rozwiązania ułatwiające zakupy tradycyjne i online Polscy konsumenci wybierają rozwiązania technologiczne, które przyspieszają zakupy - wynika z badania platformy technologii finansowych Adyen. Wygoda, szybkość i płynność procesu zakupowego to dziś podstawowe kryteria, które biorą pod uwagę klienci, ruszając na zakupy. Zobacz więcej na temat: zakupy sklep sklep internetowy
"Portret słuchaczy". Słuchacze pozowali Wojciechowi Grzędzińskiemu Trwa trasa Lata z Radiem i Telewizją Polską. Oprócz cotygodniowych koncertów, przygotowaliśmy również pełne atrakcji pikniki. W Giżycku można było zapozować do portretu. Zdjęcia wykonywał mistrz fotografii, Wojciech Grzędziński. Druga szansa na skorzystanie z tej możliwości pojawiła się w Lublinie. - Zapraszam do mobilnego studia, będę tam na państwa czekał - zapowiadał w jednym z wywiadów artysta. Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem Lato z Radiem 2025 Wojciech Grzędziński fotografia
Które narody są najbardziej zabawne? Polska znalazła się wysoko w rankingu Śmiech to reakcja, która towarzyszy ludziom na całym świecie. Jest niby uniwersalny, ale w różnych kulturach wywołują go różne bodźce. To, co śmieszy Polaków, niekoniecznie musi bawić Niemców, Japończyków czy Egipcjan. Podobne poczucie humoru, styl żartowania czy tematyka dowcipów ma duże znaczenie w zawieraniu i utrzymywaniu relacji międzyludzkich. Zobacz więcej na temat: humor
Beata Kozidrak i zespół KAMP! zapraszają na domówkę. Przeboje w nowych wersjach Projekt "House of Beata" to podróż przez solowy dorobek Beaty Kozidrak. Wielkie przeboje artystki zyskają zupełnie nowy wymiar muzyczny, pełen rytmicznych basów. Staną się fuzją wielu stylów i gatunków, nie tracąc przy tym swojej tożsamości. Zobacz więcej na temat: Beata Kozidrak muzyka rozrywkowa MUZYKA KAMP!
Miłosz Motyka i Zbigniew Bogucki gośćmi "Sygnałów dnia" Gośćmi środowych "Sygnałów dnia" będą: o godz. 7.15 minister energii Miłosz Motyka oraz o godz. 8.15 poseł PiS, przyszły szef Kancelarii Prezydenta RP, Zbigniew Bogucki. Zobacz więcej na temat:
Cholesterol a miażdżyca We wtorkowym wydaniu "Eureki" nowe spojrzenie na cholesterol i jego rolę w powstawaniu miażdżycy. Gościem audycji będzie dziennikarz naukowy Michał Rolecki Zobacz więcej na temat: Anna Stempniak
Maria Szabłowska zaprasza na "Muzyczną Jedynkę" Gościem radiowej Jedynki będzie Irena Santor, z którą porozmawiamy o 4. Międzynarodowym Festiwalu "Vistula Sounds" w Ciechocinku, którego będzie gwiazdą. Zobacz więcej na temat:
Kamil Wicik zaprasza na "Muzyczną Jedynkę" Gościem "Muzycznej Jedynki" będzie Leszek Biolik, kompozytor, producent, przed laty basista zespołu Republika. Artysta pojawi się w audycji, aby opowiedzieć o nowym singlu i nadchodzącej płycie grupy Elements, którą od lat współtworzy z gitarzystą Maciejem Gładyszem i perkusistą Andrzejem Rajskim a ostatnio także z Patrycją Hafczyńską, wokalistką i autorką tekstów. Zobacz więcej na temat: Kamil Wicik
Powstanie film biograficzny o Janie Borysewiczu, liderze zespołu Lady Pank Jan Borysewicz to postać niezwykle ważna dla polskiej kultury - ikona rocka, którego twórczość i charyzma ukształtowały muzyczną świadomość wielu pokoleń. W filmie biograficznym, który przygotowuje Netflix, w artystę wcieli się Mikołaj Bukrewicz. Zobacz więcej na temat: Lady Pank Jan Borysewicz MUZYKA muzyka rozrywkowa netflix
Turnieje rycerskie, tajemnice ziół i kolubryna z "Potopu". Lato z Radiem w Golubiu-Dobrzyniu Zamek w Golubiu to miejsce żyjące historią. Huk mieczy, stukot kopyt i echo fanfar od lat przyciągają miłośników historii, pasjonatów rekonstrukcji i wszystkich, którzy choć na chwilę chcą poczuć ducha średniowiecza. Golub-Dobrzyń to jednak nie tylko rycerze, ale również miejsce spotkań kultur, ludzi i epok. Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem Golub-Dobrzyń rycerstwo Lato z Radiem 2025 Maciej Walecki
W okresie transformacji kasety wideo zawładnęły wyobraźnią Polaków - W Polsce kasety VHS pojawiły się na początku lat 80., ale na początku z tą technologią styczność miała zaledwie garstka Polaków. Im dalej w dekadę, tym magnetowidów i kaset było coraz więcej. Największą popularnością cieszyło się kino akcji pochodzące ze Stanów Zjednoczonych Zobacz więcej na temat: FILM kino KULTURA VHS Arnold Schwarzeneger sylvester stallone chuck norris
Kto zostanie "Człowiekiem bez barier" 2025? Ruszył nabór do konkursu 4 sierpnia ruszył nabór zgłoszeń do konkursu "Człowiek bez barier", jednego z najstarszych konkursów w środowisku osób z niepełnosprawnością. Rozpoczęły się poszukiwania osób z niepełnosprawnościami, które przezwyciężają swoje ograniczenia, słabości, społeczne stereotypy i inne bariery, by osiągnąć sukces, spełniać marzenia i pomagać innym. Zobacz więcej na temat: niepełnosprawność
Mija 30 lat od uruchomienia pierwszego odcinka I linii warszawskiego metra Mimo, że historia warszawskiego metra sięga lat 20. ubiegłego wieku, to pierwsze stacje uruchomiono dopiero 60 lat później. Jak dotąd Warszawa jest jedynym miastem w naszym kraju, które posiada system kolei podziemnej - w tym roku mija 30 lat od jej uruchomienia. Zobacz więcej na temat: metro Warszawa
Stało się! W Ogrodzie Botanicznym UW zakwitł najbardziej śmierdzący kwiat świata W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego ponownie zakwitło dziwidło olbrzymie. Roślinę można podziwiać na żywo, odwiedzając szklarnię lub przez internet - zorganizowano transmisję na kanale YouTube. Zobacz więcej na temat: ogród botaniczny rośliny przyroda
Paweł Śliz i Grzegorz Schetyna gośćmi "Sygnałów dnia" Gośćmi wtorkowych "Sygnałów dnia" będą: o godz. 7.15 szef klubu parlamentarnego Polski 2050 Paweł Śliz oraz o godz. 8.15 senator KO Grzegorz Schetyna. Zobacz więcej na temat:
Mija 30 lat od uruchomienia pierwszego odcinka I linii warszawskiego metra Mimo, że historia warszawskiego metra sięga lat 20. ubiegłego wieku, to pierwsze stacje uruchomiono dopiero 60 lat później. Jak dotąd Warszawa jest jedynym miastem w naszym kraju, które posiada system kolei podziemnej - w tym roku mija 30 lat od jej uruchomienia. Zobacz więcej na temat:
Ula Kaczyńska zaprasza na "Muzyczną Jedynkę" W audycji najsłynniejsze girls bandy w historii muzyki - posłuchamy Spice Girls, All Saints i Destiny’s Child. Zaśpiewają też Edwyn Collins i Bryan Ferry. Będą też nowe piosenki od Eden Cami. Zobacz więcej na temat: