Majówka na działce i pod żaglami - początek sezonu

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2023 11:10
W piątek przed majówką największe korki tworzyły się na trasach dojazdowych na Mazury.  Nic dziwnego - w Polsce nie brakuje amatorów żeglarstwa, którzy realizują swoje najdziwniejsze marzenia. 
Żeglowanie od lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. (zdj. ilustracyjne)
Żeglowanie od lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. (zdj. ilustracyjne)Foto: AlekseyIvanov / Shutterstock.com

Żeglowanie to  jedna z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu na Mazurach. Niektórym jednak nie wystarczają polskie jeziora i ruszają dużo dalej. Taką osobą jest Marek Kramarczyk, który po ukończeniu studiów zamiast do pracy wybrał podróż przez Atlantyk na Karaiby.  Bez pieniędzy i żadnego doświadczenia żeglarskiego udało mu się dostać na łódkę i w zamian za swoją pracę wypłynął w rejs. Nasz gość opowie o swojej wyprawie, wytłumaczy, na czym polega „jachtstop” i podpowie, jak "złapać okazję" na oceanie.

Znad jezior przeniesiemy się na działkę. Jeszcze parę lat temu można było komuś dopiec, mówiąc, że zamiast na greckiej wyspie letni odpoczynek spędzi na ROD-os, czyli na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych. Dziś nikt już się z tego nie śmieje. Ogródki działkowe przestały być już rozrywką dla emerytów. Ceny za działkę w centrum miasta rosną, a ogródki działkowe królują nawet na Instagramie. Hasztag #działkamojehobby, który nawiązuje do popularnego niegdyś poradnika, pojawił się w się w sieci już ponad 20 tysięcy razy, a sama #działka - aż 192 tysięcy. Na działkach życie toczy się powoli, w rytmie pór roku. Gościem Piotra Firana będzie autorka profilu "Relaks na rodos".

W każdej godzinie audycji zapraszamy też do zabawy "Grillowanie z Czwórką". Podajemy ogólny opis potrawy, a słuchacze zgadują o czym mówimy. Ponieważ jednak czasownik "grillować" może mieć różne znaczenia, nie zawsze będziemy pytać o typowe produkty, które lądują ruszcie.

***

Na "Majówkę z Czwórką" - we wtorek (02.05), o godz. 15.00 - zaprasza Piotr Firan.

kul

Czytaj także

Modny balkon. Miejsce relaksu i roślin, też tych do jedzenia

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 17:16
W szare miesiące pandemii nasze mieszkania zazieleniliśmy monsterami, marantami, fikusami czy filodendronami. W ciepłe dni chętniej jednak wychodzimy na balkon, taras czy do ogrodu. Jakie rośliny tam królują? Co jest roślinnym balkonowym hitem 2021 roku?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Relaksacyjna kąpiel w dźwiękach. Co nam daje?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2022 13:30
Po całym tygodniu pracy myślimy o weekendowym relaksie. Jednym z pomysłów na odpoczynek może być kąpiel w dźwiękach mis i gongów. - Dźwięk i wibracje, nie tylko odprężają, ale także uwalniają emocje - mówi w Czwórce Joanna Romaniuk, instruktorą jogi i relaksacji. Sprawdzamy jakie korzyści płyną z takiego relaksu.
rozwiń zwiń