Koncert Vermones w Czwórce - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2011 16:10
W czwartkowym DJ Paśmie, w ramach czwórkowej trasy koncertowej Red Bull Tourbus na żywo zagrał zespół Vermones!Początkowo znani byli, jako The Potters, a swój pierwszy koncert pod tą nazwą zagrali w maju 2009 r., Wtedy również wydali niewielką kompilację utworów ("How are things at home?" EP) zaczerpniętych z początkowego stadium współpracy.

Jednak w miarę pisania piosenek w kompletnie odmiennej konwencji, po eksperymentach z brzmieniem, które stało się bardziej zaskakujące i syntetyczne, muzycy zdecydowali, że nazwa nie pasuje do bieżącego wizerunku zespołu, głównie dlatego, że sposób konstruowania muzycznego dialogu wspólnie ze stylem wyrażania emocji poprzez słowa, niewątpliwie uległy zmianie.

Już jako Vermones wydali w maju 2010   r. "Synthetic love symmetry" EP zawierające osiem kompozycji, czym pokazali nieśmiały postęp w kwestii brzmienia, które wypracowali.

Właściwy kierunek w rozwoju zespołu wydaje się oficjalnie potwierdzony na "How soon is now?" EP, na którym znajdują się cztery zupełnie nowe utwory wypełnione świeżym, ekspresywnym i interesującym brzmieniem, które można bezpłatnie pobrać z Internetu.

Vermones, to numer trzy na czwórkowej trasie koncertów w studiu, organizowanych w ramach Red Bull Tourbus!

A oto, jakich jeszcze koncertów możecie się spodziewać w Czwórce – Radiu z Wizją w najbliższym czasie!

20 maja - Mouga
23 maja - Dead on time
24 maja - Alien Autopsy
25 maja - Uniqplan
26 maja - The Ploy
27 maja – Futuristen

Słuchajcie Czwórki i oglądajcie nas na platformie n (kanał 226), platformie Cyfra+ (kanał 145) oraz w sieciach kablowych, m.in. UPC (kanał 787), Aster (kanał 708), Toya, SatFilm, TK Chopin, ELEKTRONIC Kłodawa, MTK w Kamieniu Krajeńskim, Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu, TV-SAT 364.

KaW/materiały prasowe

Czytaj także

Red Bull Tourbus odjechał z kolejnego przystanku: Gdańska

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 13:36
W czwartek 12 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej w ramach tygodnia juwenaliowego odbył się drugi przystanek Red Bull Tourbus. Dwa młode zespoły rockowe: The Ploy i Noko zagrały dla trójmiejskiej publiczności wprost z dachu autobusu! Największą atrakcją wieczoru był występ Fisz & Emade, którzy zagrali przed 6 000 publicznością!
rozwiń zwiń
Czytaj także

NOKO zagrał na żywo w Czwórce! - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 15:00
Tego nie można było przegapić! W DJ Paśmie, o godzinie 22.30 odbył się koncert zespołu NOKO! Był to kolejny już występ muzyków w Czwórce, w ramach Red Bull Tourbus!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Energia z autobusu pobudziła Lublin!

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 12:43
Po dwóch tygodniach juwenaliowych wrażeń przyjazd Red Bull Tourbus do Lublina rozbudził 2 500 studentów do dalszej zabawy. Uniqplan i Vermones, młode zespoły wyłonione w ramach konkursu Rytmy Młodych, przygotowały muzyczny grunt pod występ Abradaba.
rozwiń zwiń