CHASE & STATUS DJ Set oraz MC Rage w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2012 13:55
Brytyjska gwiazda pojawi się w Polsce wkrótce po pracy nad nowym albumem – organizatorzy mają więc nadzieję, że oba wydarzenia będą okazją do usłyszenia najnowszych produkcji.

W kwietniu fani drum and bass'u mają okazję skusić się na prawdziwy kąsek – 27 kwietnia we Wrocławiu (klub Eter) i 28 kwietnia w Łodzi (klub Wytwórnia) odbędzie się impreza, której główną atrakcją będzie występ Chase & Status DJ Set oraz MC Rage.
Chase & Status, czyli Saul Milton oraz Will Kennard dają o sobie znać już od 2003 roku. To jedni z nielicznych artystów drum & bass'owych, którzy wybyli się na taki poziom popularności - właściwie każda ich produkcja zyskiwała przychylne opinie nie tylko wśród publiki, ale i kolegów z branży, takich jak Snop Dogg, Andy C, Pharell, Hype, Pendulum, Jay Z czy Zane Lowe.
Twórczość popularnego duetu ciężko zamknąć w sztywnych ramach jednego nurtu - lokuje się ją, poza d'n'b, wśród takich gatunków jak breakbeat, grime, hip hop, dubstep i liquid funk. Formacja Chase & Status powstała w czasach studenckich Saula i Willa. Po wypuszczeniu takich niesamowitych produkcji, jak "Duppy Man", "The Druids" EP czy kolaboracji z Jenną G przy hicie "In Love", podpisali owocny kontrakt z Ram Records. W 2009 r. światło dzienne ujrzał pierwszy album Chase & Status "More Than Alot", który nie tylko potwierdził ich pozycję na scenie drum and bass, ale także ukazał wszechstronność duetu i przedarł się tym samym do świata muzyki popularnej.
We współpracy z Plan B powstały takie hity jak "End Credits" czy "Pieces", które szybko zyskały miano superprodukcji. Obecnie formacja pracuje and nowym albumem.
W Łodzi i Wrocławiu bez wątpienia będziemy mieli okazję usłyszeć utwory z albumu "No More Idols", który przyniósł duetowi nie tylko kolejną dawkę sławy i uznania, ale i pierwsze miejsca na listach przebojów.

/


Czytaj także

Koncert Frenchmana na antenie Czwórki (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 17:15
Znany między innymi z takich formacji jak Bass Medium Trinity (Marika/ABselektOR/Frenchman) i Jamal, Frenchman wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Szczęsny zagościł w audycji "BE 4"!

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 10:10
U Alexa Kubaczewskiego wystąpił niezwykle utalentowany producent z Poznania. W Czwórkowej audycji opowiedział o swojej kooperacji z zespołem Kamp!, projekcie Rebeka, planach na przyszłość, a także zagrał na żywo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Auto-Tune czyli Photoshop dla wokalisty

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 08:00
Śpiewać każdy może, i to śpiewać czysto, ponieważ dziś z pomocą komputera, możemy zlikwidować każdy fałsz, o czym przekonywał nasz reporter Krzysztof Gruning, który w 20 minut nagrał swoją wersję przeboju Celine Dion.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świąteczne nowości Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 13:27
Sprawdź je...
rozwiń zwiń