5. Festiwal No Women No Art

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 08:00
"Nie ma sztuki bez kobiet" - to jedyne motto imprezy, która od 5 lat prezentuje tylko artystki i ich dzieła. Na tym kończą się jej ograniczenia.

Festiwal prezentuje artystki uznane, jak Sally Potter i debiutujące, jak Malina Prześluga. Te awangardowe, jak Pippilotti Rist i te, które uważane są za filary kultury popularnej, jak Pola Negri.

Organizatorzy zapraszają miejskie prowokatorki jak Olek, która zaszyła centrum Poznania czy byka z Wall Street i myślicielki jak Bianka Rolando czy Shirin Neshat. Pokazują sztuki teatralne jak "Chór Kobiet” i malują na płotach murale (Ella). Żyją w mieście, stąd jego przestrzeń jest naturalnym tematem i miejscem działań.
W tym roku, Festiwal wychodzi z poza centrum miasta. Organizatorzy udowodnili, że "Ulice są ich”, teraz wyruszają na podbój dzielnic. Otwierają w nich Kioski Kultury, wokół których koncetrują główny program No Women No Art SPOTKANIA. Do centrum ściągają publiczność na wydarzenia  kinowe: retrospektywę Mirandy July; teatralne: prezentację spektaklu o Marii Komornickiej, pisarce niezwykłej: "Komornicka. Biografia pozorna”, z tekstem Weroniki Szczawnickiej i Anitą Sokołowską w roli artystki, która wolała być Piotrem Włastem; muzyczne: jak koncert Girls Rock!, na którym uczestniczki sierpniowych warsztatów wystąpią obok zespołów swoich prowadzących: grupy Drekoty i Transaloli;  i wreszcie modowe – gdzie rozerwą gości w ramach Fun Fashion Design Day. Wydarzenia "salowe” będą wabikiem do festiwalowego SPOTKANIA z Polą Dwurnik, Elą Jabłońską i Joanną Wowrzeczką – Warczok oraz udziału w animowanych przez nich akcjach na poznańskich podwórkach i blokowiskach w ramach Kiosków Kultury.


Festiwal, to pretekst do SPOTKANIA. Tego pretekstu organizatorzy szukają już od 5 lat, a październikowa edycja No Women No Art to to mały jubileusz. Zapraszamy na spotkanie, w dniach 6 - 12 pażdziernika, w Poznaniu,  na 5. Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art.

Festiwal pod patronatem Czwórki!!!

/Czytaj także

Junior Stress - "Dzięki"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2012 17:57
Na swoim nowym krążku lubelski nawijacz opowiada m.in. o przemyśle farmaceutycznym, mieszczuchach na wsi, amerykańskim śnie, najsmaczniejszych gofrach na świecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zbliża się prawdziwe święto d’n’b

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 12:00
10. listopada w warszawskim Soho Factory odbędzie się polska edycja HOSPITALITY!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rusza projekt Reebok Classic Trax!

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 11:00
Czyli klasyczne kolaboracje w najlepszym stylu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Insomnia tour 2|12

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 08:00
Najbardziej energetyczny przedstawiciel polskiej sceny reggae - Tabu rozpoczyna klubową trasę koncertową Insomnia tour 2.
rozwiń zwiń