[WIDEO] Ragana: "A Long Delay Ago"

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2010 14:26
1 marca miał premierę drugi album zespołu Ragana.

1 marca na półki sklepowe trafiła najnowsza płyta zespołu Ragana. Wszystkich fanów dobrego, rasowego, i - co szczególnie budujące - rodzimego dubu, zapraszamy do zapoznania się z tym wydawnictwem.

„A Long Delay Ago” to już druga płyta formacji Ragana. Ich debiut, wydany przed ponad rokiem nakładem brytyjskiego wydawnictwa Universal Egg, mieli okazję poznać miłośnicy dubu na całym świecie. Nowy album w warstwie muzycznej zawiera medytacyjny, przestrzenny dub obficie zaprawiony elektronicznymi efektami. Jeżeli dodamy do tego jeszcze – w warstwie tekstowej – szczyptę miłosnego uniesienia, otrzymamy kwintesencję „A Long Delay Ago”.

– Teksty obracają się wokół wielu tematów. Ale jest to przede wszystkim płyta pełna miłości i to przesłanie w tekstach jest najważniejsze – podkreśla wokalistka Jahga, której głos jest jednym ze znaków rozpoznawczych zespołu. Rodzimi słuchacze znają ją nie tylko z Ragany, lecz również z brzeskiego zespołu Lion Vibrations, a zagraniczni niedługo poznają owoce jej współpracy z Adrianem Sherwoodem. – Ta miłość zawsze wygrywa, niezależnie od tego, jaką przybiera formę, czy dojrzałą, czy prostą, dziecinną i naiwną – tłumaczy Jahga. – W naszej muzyce i tekstach można wyczuć duchowe przesłanie, czystą, świeżą i prostą intencję, odniesienie się do wnętrza człowieka – dodaje.

Podobnie jak w przypadku pierwszego longplaya, "udubowieniem" kompozycji zajął się personel warszawskiego Studio AS One. Activator Mario Dziurex i Jarek "Smoku" Smak gęsto osnuli instrumenty magią współczesnej technologii studyjnej.

Ragana to zespół, który powstał z pasji i miłości do muzyki dub. Wszyscy jego członkowie udzielają się również w innych składach, zatem na nadmiar wolnego czasu nie mogą narzekać. Siłą sprawczą stała się tu misja urzeczywistnienia wspólnej wizji reggae-dub jako brzmienia surowego, naturalnego i skoncentrowanego na przestrzeniach między dźwiękami.

Zobacz wideo do utworu otwierającego pierwszy album Ragany.

Zobacz więcej na temat: MUZYKA owoce płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ukrainian Dub Machine"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2009 16:47
Zobacz wywiad z liderem ukraińskiej formacji HAYDAMAKY.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trasa Vespy - są zmiany

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2010 12:18
Zmianie uległy terminy niektórych koncertów w ramach trasy promującej płytę "Starsi grubsi bogatsi"
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadciąga Gentleman

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2010 10:32
Artysta zagra w Warszawie i Poznaniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marika w Hard Rock Cafe

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2010 09:42
Artystka promuje swój najnowszy krążek zatytułowany "Put Your Shoes On/Off".
rozwiń zwiń