Kacezet i Dreadsquad - filmy z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2011 12:05
19 marca gośćmi Pauliny Przybysz i Tomka Koncy byli Kacezet i Dreadsquad. Zobacz zdjęcia i filmy z koncertu!
Tym razem w audycji "Ministerstwo Dźwięku" wystąpili Kacezet i grupa Dreadsquad. Koncert dancehallowego trio można było wysłuchać i obejrzeć 19 marca o godz. 18.00.

Dreadsquad - sound system założony w Łodzi w 2001 roku, tworzony przez dwóch DJ-ów - MMF'a i Funksion'a. Oprócz grania imprez zajmują się również nagrywaniem mixtape'ów i produkowaniem własnej muzyki. W kręgu ich zainteresowań poza dancehall'em pozostaje również soca i reggaeton. W 2003 i 2004 roku zdobyli pierwsze miejsce na ogólnopolskim sound clash'u. Występowali na wielu imprezach w Polsce i wielu imprezach za granicą (Niemcy, Holandia, Portugalia, Austria, Słowacja, Litwa). Od początku swojego istnienia współpracowali z wieloma raperami (m.in. O.S.T.R., Tede, Numer Raz).

KaCeZeT - KACEZET jest wokalistą warszawskiego soundsystemu Soundz of Freedom i zespołu Tabula Rasa. Od pewnego czasu wspomaga również swoimi tekstami wyjazdowe imprezy Dreadsquadu. Jego sposób śpiewania jest bardzo charakterystyczny - melodyjny a zarazem niesamowicie szybki i energetyczny. Ciekawa barwa głosu oraz sceniczna ekspresja na długo pozostają w pamięci tych, którzy mieli okazje go usłyszeć.

Sobotnie koncerty można nie tylko wysłuchać na antenie Programu 4 Polskiego Radia, ale także obejrzeć. Czwórka obecna również na wizji dostępna jest m. in. na platformie n (kanał 157), platformie Cyfra+ (kanał 145), w Telewizji Cyfrowej UPC (kanał 787) oraz w sieciach Aster, Toya, Satfilm.

Dodatkowo, z uwagi na duże zainteresowanie słuchaczy-widzów, Czwórka powtórzy koncert grupy Negatyw z ubiegłej soboty. Będzie można go wysłuchać w najbliższą niedzielę, 20 marca o godzinie 21.00.


"Ministerstwo Dźwięku" to audycja nadawana w Czwórce w soboty w godz. 18.00-19.00. Prezentowane są w niej młode polskie zespoły oraz wykonawcy warci uwagi. Pojawiają się tam zarówno ci, którzy nie mają jeszcze na koncie własnych wydawnictw płytowych, jak i bardziej doświadczeni muzycy, których działalność Program 4 Polskiego Radia chce wspierać. Audycja ma promować dobrą, nową muzykę i przybliżać ją szerszemu odbiorcy, dziennikarzom oraz decydentom z branży muzycznej.

Prowadzącymi audycję są Paulina Przybysz, wokalistka i kompozytorka występująca pod pseudonimem Pinnawela, oraz Tomek Konca, producent, DJ i dziennikarz Polskiego Radia Czwórki.

Czytaj także

Koncert The Cuts w Czwórce - zobacz, jak grali!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2011 18:35
Zespół zaprezentował się w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zobacz, jak grali w studiu Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Neony w Czwórce - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 14:00
Zespół Neony w audycji "Ministerstwo Dźwięku" zaprezentował materiał ze swojej debiutanckiej, wydanej pod patronatem Czwórki płyty "Niewolnicy Weekendu".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ziggie Piggie i ska-klasyka - zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 17:00
To była prawdziwa gratka dla fanów ska i reggae. Zapraszamy do obejrzenia koncertu Ziggie Piggie. Grupa wystąpiła w audycji "Ministerstwo Dźwięku" 26 lutego.
rozwiń zwiń