Bonaparte zdradza przepis na idealny koncert

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 15:25
Występy tej szalonej berlińskiej trupy przyrównać można do efektownego wystrzału z szampana. Z liderem jednego z najbardziej kolorowych europejskich zespołów na festiwalu Avant Art rozmawiał Kuba Kukla.
Audio

- Po tym zespole można spodziewać się wszystkiego. Tobias Jundt może pojawić się na scenie w towarzystwie gitary, komputera i trzech tancerek, bywa, że na scenie są zwierzęta – opowiadał redaktor Czwórkowej "Stacji kultura". Zdaniem lidera Bonaparte Idealne proporcje koncertu są wtedy, kiedy 1/3 energii wychodzi od tancerzy, 1/3 od zespołu, 1/3 od publiczności: - 1% zostawiam sobie, dzięki niemu jesteśmy zawsze o 1% dalej niż reszta – przekomarzał się artysta.

Aby stworzyć odpowiednie show, muzyk przebiera się w dziwne kostiumy i sięga po nieoczywistą miksturę dźwięków. W piosenkach Bonaparte jest energia punka, jest techno, są też jazzujące momenty. - Koniec końców brzmi to popowo – dopowiadał Jundt.

Do tej pory grupa wydała trzy płyty, które, ze względu na miejsce pochodzenia, określane są mianem "trylogii berlińskiej". -Tworzenie płyty, to podróż. Efekt końcowy nie jest najważniejszy, liczy się przede wszystkim kontakt i wspólne tworzenie – wyjaśniał swoje podejście do nagrywania albumów lider Bonaparte.

Więcej na temat zespołu dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: komputery kuba kukla podróże

Czytaj także

Speech Debelle: nie podoba mi się mój głos

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 13:09
Corinne Elliott już w szkole zaczęła pisać wiersze, dziś na swoim koncie ma już dwie płyty ze swymi hiphopowymi utworami. Kuba Kukla z artystką Speech Debelle rozmawiał na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mouse on Mars: niemiecka elektronika jest teraz dużo mniej niemiecka

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 09:00
Przez blisko 20 lat działalności duet Jan St. Werner i Andi Toma nadawał ton na europejskiej scenie muzyki syntetycznej. Swoimi przemyśleniami związanymi z jej rozwojem elektroniczni weterani podzielili się ze słuchaczami Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olivia Anna Livki: Nie słyszałam, żeby ktoś powiedział, że mam przyjemny głos

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 13:00
Ta sytuacja zmieniła się po wizycie w Czwórkowej „Stacji kultura”, w której artystka opowiedziała o swojej nowej-starej płycie "The Name OF This Girl Is…" promowanej obecnie pustynnym teledyskiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Avant Art Festival

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2012 15:00
Zapraszamy na imprezę, której głównym bohaterem jest muzyka – muzyka we wszystkich stanach skupienia, we wszystkich swoich formach i kontekstach.
rozwiń zwiń