Fotografia koncertowa. Jak oddać emocje tysięcy fanów na zdjęciu?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2020 20:02
Bez niego wiele młodych par nie wyobraża sobie ślubu i wesela. Bywa również zapraszany na chrzciny, komunie, dni tuż po zaręczynach. Robienie zdjęć dzięki smartfonom niby stało się czymś powszechnym, ale jednak umiejętności profesjonalnych fotografów są wciąż w cenie. Jak je rozwijać?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay
maseczka owocowa 100x664.jpg
Dermatolog, psycholog, doradca. Oto dobry kosmetolog
Posłuchaj
21:00 _PR4_AAC 2020_06_25-14-08-57.mp3 Fotograf koncertowy. Specjalista od "momentów" (Dajesz radę/Czwórka)
 
Pasja, która postanowiła o sobie przypomnieć
Na początku nie planował, że zawodowo zajmie się fotografią. Wybrał ścisły kierunek studiów na politechnice i przypadek sprawił, że ta pasja stała się sposobem na życie. Fascynowałem się fotografią, ale jako student nie miałem możliwości, by operować na profesjonalnym sprzęcie - opowiadał fotograf Łukasz Piotrowski. Nadarzyła się okazja, by odkupić używany aparat, więc postanowił skorzystać z okazji. Odłożona na dalszy plan pasja nagle o sobie przypomniała.
Fachu uczył się od bardziej doświadczonych
Moja decyzja o rozwijaniu fotograficznych umiejętności zbiegła się w czasie z dołączeniem do grupy artystów, która łączyła amatorów i profesjonalistów. Dużo nauczyłem się od ludzi, który byli wtedy na dużo wyższym poziomie. Dzięki temu, że uczył się od lepszych od siebie do swojej pracy wniósł wiele wskazówek, które pomogły mu w rozwijaniu własnych umiejętności. Dziś jest specjalistą od zdjęć koncertowych.
Zdjęcia koncertowe - jak oddać emocje tłumu?
Nie każdy fotograf może w swojej pracy realizować swoje wizje artystyczne. O ile fotografia koncertowa wymagała nauczenia się tego, w jaki sposób uchwycić emocje, o tyle zupełnie innymi prawidłami rządzi się np. fotografia edytorialowa. - Tu poza swoim pomysłem trzeba bardzo umiejętnie operować światłem, brać pod uwagę wytyczne marki, klienta i agencji. Bardziej od statecznych wokalistek, lubiłem fotografować koncerty zespołów rockowych, gdzie na scenie bardzo dużo się działo. I choć zazwyczaj na zrobienie dobrych zdjęć mieliśmy zaledwie 15 minut lubiłem tę adrenalinę - opowiadał.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: Łukasz Piotrowski (filmowiec i fotograf)

Data emisji: 25.06.2020

Godz. emisji: 14.09

ac

Czytaj także

Dermatolog, psycholog, doradca. Oto dobry kosmetolog

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 17:20
Kiedy tylko zakończył się lockdown, tłumnie ruszyliśmy do salonów fryzjerskich, kosmetycznych i kosmetologicznych . Okazało się, że dobry wygląd był jedną z najbardziej pożądanych rzeczy po czasie społecznej izolacji.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Woman shaming. Dlaczego kobiety krytykują kobiety?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 18:56
Woman shaming to zjawisko polegające na nieustannym ocenianiu kobiet – ich wyglądu, zachowania, sposobu wychowywania. Bywa wyrażana wprost, bywa mniej lub bardziej zawoalowana.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fotopodróż - zdjęcie za opowieść i gościnę

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 20:33
Zdjęcie za opowieść i gościnę – z takim pomysłem Agnieszka Pajączkowska wybrała się w podróż po wschodnich terenach Polski. Na aukcji internetowej kupiła 30-letniego volkswagena transportera za niecałe 4 tys. zł i ruszyła w drogę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy da się przebić bańki informacyjne, w których żyjemy?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 20:00
Nawet algorytmy mediów społecznościowych pokazują nam te artykuły i komunikaty, z którymi się zgadzamy. Obracamy się wśród ludzi o podobnych poglądach. Jak wyjść z bańki informacyjnej i czy rzeczywiście chcemy to zrobić?
rozwiń zwiń