Pogotowie komputerowe w "Czwartym Wymiarze" radzi

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2010 22:00
Co zrobić, gdy komuter odmawia nam posłuszeństwa? Jak radzić sobie z wirusami komputerowymi? Jak odzyskać utracone dane? Odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeliśmy w czwartkowym "Czwartym Wymiarze".
Audio

Na antenie gościł Paweł Rutkowski z Pogotowia Komputerowego "Xenix.pl", który udzielał porad dotyczących użytkowania komputerów. Ekspert radził co robić, gdy komputer "zawiesza się" i "zamula".

Najczęstszą przyczyną takich problemów jest zanieczyszczenie obudowy, które prowadzi do przegrzania komputera i, w efekcie, spowolnienia procesora. Specjalista przestrzegł, że warto pamiętać o higienie sprzętu komputerowego, nie tylko na poziomie oprogramowania. – Należy czyścić klawiaturę. W razie zalania dokładnie ją umyć a potem wysuszyć. Do takich zabiegów nie należy używać sprzężonego powietrza. To może nieodwracalnie uszkodzić wentylator czy klawiaturę – uczulał ekspert.

Rutkowski podpowiedział również parę rozwiązań, które mogą ustrzec użytkownika przed niepotrzebnymi wydatkami. Zamiast kupować nowy wentylator wystarczy zdjąć boczną obudowę komputera. Aby zachować dłuższą żywotność baterii w notebooku należy po prostu na czas pracy w domu wyjąć ją na zewnątrz.

Pogotowie komputerowe rozwiązuje nawet najdrobniejsze problemy. Jak poradzić sobie z myszką, która "samoistnie" wyłącza komputer? Wystarczy zmienić ją na inną.

Zobacz więcej na temat: komputery notebooki
Czytaj także

Nie komputer, lecz mama i tata

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2010 09:00
Lekarze apelują do rodziców: zadbajmy o swoje dzieci. Według nich ważniejsza od prezentów jest witamina "m" - czyli miłość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Są już super łatwe komputery dla seniorów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2010 15:52
Japoński koncern Fujitsu zaprezentował we wtorek w Tokio komputery przeznaczone dla seniorów. Producent liczy na sukces podobny do tego, jaki osiągnęły w tej grupie społecznej proste telefony komórkowe, które kupiło już ponad 9 mln Japończyków.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Internet nie zbawił świata

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2010 15:37
Gdy powstawał, szukaliśmy w nim nadziei i leku na całe zło. Internet miał być bramą do powszechnej wolności, tolerancji, otwarcia na drugiego człowieka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podkładka pod laptopa ratunkiem dla zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2010 13:22
Coraz powszechniejsze na rynku podkładki pod laptopa gwarantują ochronę przed zagrożeniami związanymi z używaniem przenośnych komputerów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mistrzowie cyberświata

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2010 07:30
W Warszawie zakończyły się mistrzostwa w grach internetowych. Zainteresowanie cyberświatem jest coraz większe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W tym roku żegnamy 75-watowe

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2010 13:47
W trosce o środowisko naturalne Bruksela kontynuuje proces wycofywania z rynku tradycyjnych żarówek.
rozwiń zwiń