Planeta Robotów na 25. Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2022 13:10
Przed nami kolejna edycja Pikniku Naukowego. Wśród wielu atrakcji na odwiedzających czeka także zabawa "Misja na Marsa" organizowana przez Planetę Robotów.
Misja na Marsa to zabawa, którą w ramach 25. Pikniku Naukowego organizuje Planeta Robotów.
"Misja na Marsa" to zabawa, którą w ramach 25. Pikniku Naukowego organizuje Planeta Robotów.Foto: shutterstock//Dotted Yeti

Już w najbliższą sobotę 21 maja na terenie Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 25. Piknik Naukowy. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest "Woda", a na wszystkich zainteresowanych nauką czeka moc atrakcji. Oprócz ciekawych ekspozycji i stoisk, można będzie wziąć udział w eksperymentach naukowych i zabawach. Jedną z nich jest "Misja na Marsa" .

Poszukiwanie wody na Marsie

- Będziemy poszukiwać wody na Marsie. Do dyspozycji uczestników będą roboty, dostaną pady oraz tablety i będą walczyć na naszej marsjańskiej macie o zebranie jak największej ilości wody - mówi Patrycja Rychlik z Planety Robotów. - W zabawie uczestnicy będą korzystali z robotów z Lego i Inventor, które w kształcie będą przypominać człowieka. Roboty mogą też skrywać w sobie niespodziankę, więc warto zajrzeć na nasze stoisko.


Mini elektrownia wodna

Na Pikniku zostanie także zaprezentowany model mini elektrowni wodnej. - Zwiedzający będą mogli wprowadzić w ruch turbinę wodną i zobaczyć jak dużą moc będą mogli uzyskać za pomocą pracy własnych mięśni - opowiada rozmówczyni Weroniki Puszkar. - Ta spora konstrukcja pozwoli przekonać się nam ile taka elektrownia jest w stanie wytworzyć energii. Na stanowisku będzie także kod QR, który po zeskanowaniu wyświetli artykuł o poszukiwaniach wody na Marsie.


Bezpłatny udział 

Udział w 25. Pikniku Naukowym jest bezpłatny. Dodatkową atrakcją będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania wystaw w Centrum Nauki Kopernik i udział w pokazie w Planetarium. W tym celu należy pobrać bezpłatnie wejściówkę ze strony www.kopernik.org.pl.

Polskie Radio jest współorganizatorem wydarzenia. Relacje z Pikniku będą dostępne w Czwórce i na antenach Polskiego Radia.


Zobacz także: 


Posłuchaj
04:46 Czwórka/Pierwsze Słyszę - piknik naukowy - planeta robotów 18.05.2022.mp3 25. Piknik Naukowy. Patrycja Rychlik opowiada o atrakcjach jakie przygotowała Planeta Robotów (Pierwsze Słyszę/Czwórka)

 

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Jan Olejniczak

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 17.05.2022

Godzina emisji: 17.15

aw

Czytaj także

22 marca - Światowy Dzień Wody

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2022 16:30
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ ma zwrócić uwagę na postępujący kryzys wodny na świecie.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

eTutor. Darmowe lekcje polskiego dla Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2022 18:50
Odnalezienie się w nowym miejscu nigdy nie jest łatwym zadaniem, a dla wielu Ukraińców, którzy przyjechali do Polski, barierą jest język. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych wschodnich przyjaciół, stworzono darmową aplikację do nauki języka polskiego eTutor.
rozwiń zwiń